HOKUS-POKUS. Opowieść o znamienitych magikach i ich zadziwiających dokonaniach.

Tłumaczenie: Patrycja Zarawska
Wydawnictwo: Telbit
Hocus Pocus. A Tale of Magnificent Magicians and Their Amaizing Feats
978-83-62252-03-9
rozrywka
lullaby

HOKUS-POKUS to prawdziwy róg obfitości pełen magii, zadziwiających historii z życia wielkich iluzjonistów oraz trików i sztuczek, które może wykonać każdy z Was! W londyńskim domu młodego adepta magii niespodziewanie pojawia się cała plejada gwiazd złotego wieku współczesnego iluzjonizmu. Podczas niesamowitych odwiedzin kolejnych gości bohater z zapartym tchem ogląda legendarne występy oraz...

W londyńskim domu młodego adepta magii niespodziewanie pojawia się cała plejada gwiazd złotego wieku współczesnego iluzjonizmu. Podczas niesamowitych odwiedzin kolejnych gości bohater z zapartym tchem ogląda legendarne występy oraz zgłębia tajniki najsłynniejszych numerów. A wszystko to dzieje się na oczach widzów-czytelników...

Czy znasz tajemnicę spektakularnych ucieczek Houdiniego? Wiesz, na czym polega sztuka palmowania? Potrafisz sprawić, aby ktoś po prostu zniknął? Nie? Zatem śmiało - poznaj sekrety największych mistrzów magii!!!

W swojej książce Hokus-Pokus Paul Kieve dzieli się z Czytelnikami nie tylko tajnikami wykonywania magicznych trików, ale też imponującą wiedzą z zakresu historii magii oraz nieprzeciętnym darem snucia wciągającej opowieści!

źródło opisu: http://www.telbit.pl/index.php5?art=478

źródło okładki: http://www.telbit.pl/index.php5?art=478

pablo | 2011-04-28
Przeczytana: 20 kwietnia 2011

Dobra! Odkładam nożyczki, papier i klej. Czas przerwać zabawę i coś napisać.

Bywa, że po niektóre książki sięgam spontanicznie. Bez rekonesansu, bez sprawdzania ocen, bez czytania recenzji, zabieram się za dzieło zupełnie mi nieznanego autora. Efekt takiego postępowania bywa skrajnie różny: od totalnego rozczarowania – po bardzo miłe zaskoczenie. „Hokus – Poklus. Opowieści o znamienitych magikach i ich zadziwiających dokonaniach” pana Paula Kieve, znalazł się na moim biurku w zasadzie bez zapowiedzi, niczym wyczarowany i bardzo mnie zaskoczył.

Książka opowiada o losach pewnego początkującego magika – iluzjonisty, który bardzo pragnie osiągnąć wielką sławę. Na skutek działania tego pragnienia i zapewne magii, jednego popołudnia odwiedza go znany (aczkolwiek dawno nie żyjący) magik – Alexander. Zapowiada on naszemu adeptowi, że w bliżej nieokreślonej przyszłości, zaczną odwiedzać go kolejno największe sławy z branży (w postaci duchów, czy zjwa – nie zostało to wyjaśnione), by...

lullaby | 2011-03-16
Przeczytana: 16 marca 2011

Dziś prawdziwych MAGIKÓW już nie ma… A szkoda – ja chętnie udałabym się na pokaz iluzji, takiej iluzji z górnej półki, takiej która zadziwia, bawi i pozostawia po sobie całą masę niezapomnianych wrażeń. Niestety, nie dane mi jest oglądanie magicznych występów, dlatego zrekompensowałam sobie ten brak ksiązką „HOKUS-POKUS. Opowieść o znamienitych magikach i ich zadziwiających dokonaniach”. I muszę powiedzieć, iż czuję się w pełni usatysfakcjonowana.

Ladies and Gentleman, Unsere Dammen und Herren, Madame, Messie! Panie i Panowie! Już za chwilę, na scenie u Bellatriks wystąpią najznamienitsze sławy światowej iluzji! Zapraszamy!!!

Paul Kieve, to popularny brytyjski iluzjonista i to właśnie w jego domu spotkamy się z plejadą utalentowanych magików. Każdy z nich w dość nieoczekiwany sposób zmaterializuje się w salonie, bądź ogrodzie naszego bohatera, po to aby dać mu cenne wskazówki i zachwycić nas widzów (czytelników) swoimi najznamienitszymi czarami. Wśród nich Lafayette wraz z...

DM1994 | 2011-12-27
Przeczytana: 21 października 2011

Znikająca moneta, lewitacja, zaczarowane karty, wyskakujący z cylindra królik, czy pojawiający się "znikąd" bukiet kwiatów - każdy z nas w latach młodości chciał odkryć tajemnicę wykonywania choć jednej z tych sztuczek. Dziś jest to możliwe. Za sprawą książki Paula Kieve "Hokus Pokus" żadna magiczna sztuczka nie będzie stanowiła dla was większego problemu.

Paul Kieve jest popularnym brytyjskim iluzjonistą, znanym z tego, że oczarowuje swoją publiczność pokazami, w których za pomocą magii opowiada rozmaite historie. Jego fascynujące wizualnie występy przekraczają wszelkie bariery wiekowe i językowe - oglądano go praktycznie we wszystkich głównych teatrach Wielkiej Brytanii i wielu miejscach na całym świecie: od Japonii, poprzez kraje europejskie, aż po Hollywood.

W lekturze "Hokus-Pokus" Paul Kieve zabiera nas w niesamowitą podróż po świecie magii. W tym celu autor zaprasza nas do swojego domu, gdzie w niesamowity sposób poznajemy najznakomitszych magów wszech czasów. Każdy z...

AagnesS | 2014-08-30

Dla osób które interesują się sztuczkami magicznymi to ta książka będzie świetna.

Claudia | 2015-09-22
Przeczytana: 22 września 2015

Przyjemna w lekturze poza jednym minusem, a mianowicie pisanie francuskiego akcentu, typu 'Jakżi malo widzieliście'. Strasznie mnie to irytowało ale ogólnie książka interesująca.

nasti32 | 2014-07-05
Przeczytana: 06 lipca 2014