Opowieści o zwierzętach

Tłumaczenie: Krystyna Szerer
Wydawnictwo: Muza
"Three singles to adventure", "The drunken forest", The whispering land" .
83-7079-496-3
esej, zwierzęta, przyroda,
hunter

Świat bez ptaków, bez lasów, bez zwierząt wyglądałby tak, że ja osobiście nie chciałbym w nim żyć. Jeżeli podobała Ci się ta książka (a może także inne mojego autorstwa), pamiętaj, proszę, że powstała dzięki zwierzętom i dzięki nim jest tak zabawna. Ta milcząca większość pozbawiona prawa głosu może ocaleć tylko dzięki naszej pomocy. Jest naszą wspólną sprawą, aby chronić przed profanacją świat, w którym żyjemy. Robię co w mojej mocy, najlepiej jak potrafię i potrzebuję twojego wsparcia.

źródło opisu: ksiazki.wp.pl

źródło okładki: ksiazki.wp.pl

Evik | 2013-04-18
Przeczytana: 19 kwietnia 2013

Książka opisuje wyprawy Geralda Durrella do Ameryki Południowej. Celem tych wyjazdów jest zdobycie zwierząt do angielskiego ogrodu zoologicznego.

Autor posługuje się lekkim, dowcipnym językiem. Zaśmiewałam się czytając relacje z chwytania anakondy, czy perypetie ze złapanym grzechotnikiem.

Polubiłam bohaterów opowiadania, nawet Paulę, miejscową burdelmamę.

Schwytanie zwierząt bywa nieco skomplikowane. Każde wymaga specyficznej diety. Niemal z każdym, nawet tym niejadowitym należy obchodzić się ostrożnie. Przekonał się o tym sam Gerald wkładając palec do gardła ropuchy rogatej.

W książce jest wiele zabawnych scen. Jedną z nich jest scena z kapibarą. Gerald wraz z pomocnikami zostali przyłapani przez policjanta , gdy przenosili ją o pierwszej w nocy w klatce, która swoim wyglądem przypominała trumnę.

Nawet perypetie z urzędem celnym wzbudzają uśmiech, chociaż większość z nas natykając się na "nadgorliwych" urzędników może za Geraldem powtórzyć: "Gdybym rzeczywiście...

ArtZ72 | 2016-10-28
Przeczytana: 1984 rok