Jajecznica na deszczówce

Okładka książki Jajecznica na deszczówce Agata Mańczyk
Okładka książki Jajecznica na deszczówce
Agata Mańczyk Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Ze sprężynką literatura dziecięca
literatura dziecięca
Ze sprężynką
Nasza Księgarnia
2007-01-01
2007-01-01
młodzieżowa przygoda

Strasznie się rozczarowałam, bo sądziłam, że to będzie fajna lektura.
Dość się myliłam. Nie rozumiałam w ogóle o co w niej chodzi. Nie mogłam skumać bohaterów, było ich zdecydowanie za dużo.
Później, gdy historia się nadal wleczyła, strona za stroną, sądziłam, że to beznadziejne, i już planowałam to zakończyć, no ale dobra, wytrwałam do końca 285 stron mordęgi.
Wymęczone strasznie, nie ma co. To pierwsza książka w moim życiu, która mnie okropnie znudziła i rozczarowała.

NIE POLECAM, CHYBA, ŻE KTOŚ CHCE SIĘ MĘCZYĆ PODCZAS CZYTANIA 🫤.

Strasznie się rozczarowałam, bo sądziłam, że to będzie fajna lektura.
Wymęczone...

Cześć, trochę nie na temat, ale czy mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie kupić tą książkę po polsku przez internet? Nie mogę znaleźć, a kiedy przeczytałam w bibliotece i bardzo mi się spodobała. Jak dostanę odpowiedź, komentarz usunę, aby nie zaśmiecać forum

Ostatnio wzięłam się za "Serię ze sprężynką", ale nie przypadła mi jakoś specjalnie do gustu. Do końca została mi ta jedna powieść i powiem szczerze - miałam już trochę dosyć i zastanawiałam się, czy nie zostawić tej jednej książki na lepsze czasy. Na szczęście się przemogłam i przeczytałam - i żałuję, że nie zrobiłam tego wcześniej. Książka jest genialna, zabawna i wciągająca. Bohaterowie nieprzeciętni, każdy ma swoją osobowość, każdy znalazł się w tym miejscu z jakiegoś określonego powodu. Na momentach z udziałem Klemy i Ludwika pękałam ze śmiechu! Ten tomik naprawił moją opinię o całej serii. Polecam!

Nastolatkowie to wciąż niezbadana grupa ludzi, których zdolności tworzenia najgłupszych pomysłów nadal nie osiągnęły swojego maksimum. Kombinują, docinają sobie, robią kawały, aż w końcu biedni opiekunowie wycieczek czy kolonii zawieszają białą flagę, uginając kolana przed władcami zabawy, i deklarują, że już nigdy nie będą ich pilnować na żadnej wycieczce.

Kolejna książka podebrana córce:) Bardzo przyjemnie się ją czytało - lekka fabuła, ciekawi bohaterowie. Idealna lektura na wakacje, nie tylko na koloniach.

chachachacha :D Świetna!

chachachacha :D Świetna!

Długo ją czytałam, każde słowo czytałam dokładnie aby całkowicie wszystko zrozumieć. Zrozumiałam i kiedyś jeszcze raz przeczytam tę książkę.

Fabuła tej powieści jest bardzo realistyczna, mógłbym nawet napisać życiowa. Każdy z bohaterów jest inny, posiada inne problemy, ale w tych problemach dojrzewamy portrety nie tyle nas samych, co naszych bliskich. Chociaż niektóre problemy wydają nam się błahe, to zastanówmy się, czy nie tak postępowaliśmy w młodości, kiedy każdy problem był wyolbrzymiany, a podjęcie łatwej decyzji sprawiało sporo trudności?

Osadzenie książki w czasie wakacji to kolejny świetny pomysł na zaciekawienie czytelnika. To przecież latem dzieją się najciekawsze wydarzenia, czyż nie? Agata Mańczyk w niezwykły sposób opisuje otaczający bohaterów świat i w trakcie lektury ma się nieodparte wrażenia, że jesteśmy w samym centrum wydarzeń, a dodatkowo z łatwością wyobrażamy sobie rozgrzany piasek na plaży, lekki powiew wiatru błąkający się gdzieś po lesie.

Dlatego też jeżeli poszukujecie ciekawej powieści młodzieżowej, która traktuje o kilku ważnych tematach, jest napisana lekkim, przyjemnym w odbiorze językiem, wciąga bez reszty przemyślaną fabułą i jest idealna do czytania niezależnie od wieku, to gorąco zachęcam do poznania losów bohaterów "Jajecznicy na deszczówce". Mnie książka zafascynowała i mam nadzieję, że podobnie będzie w Waszym przypadku. Polecam!

Danka, zwana Szprychą, pochodzi z wielodzietnej rodziny.
Zyga martwi się o swojego ojca chorego na serce.
Kajtek ma po dziurki w nosie ciągłego zakuwania - chce trochę odpocząć po pracowitym roku szkolnym.
Wanda nie chce sprawić zawodu swoim przybranym rodzicom.
Klema, pulchna dziewczyna wychowywana przez dziadków - jej rodzice zginęli w wypadku samochodowym.
Franek, ukochany synuś swoich rodziców.
Maks, nastolatek mający markowe ciuchy.
I Marita - wyperfumowana dziewczyna.

Spotykają się na koloniach. Dzielą się na dwie drużyny, którym przewodzą Zyga i Szprycha. Zakładają się w honorowej sprawie. Która drużyna wygra?

Książka napisana z humorem, spodobała mi się.

Danka, zwana Szprychą, pochodzi z wielodzietnej rodziny.
Zyga martwi się o swojego ojca chorego na serce.
Wanda nie chce sprawić zawodu swoim przybranym rodzicom.
Franek,...

przecietna