A w dole Swanecja

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Vnizu-Svanetaniâ
reportaż, podróże,
hunter

O nie znanej tajemniczej Swanecji krainie gór i ciekawych ludzi,o wielkiej alpinistycznej przygodzie opowiada znany alpinista,geograf i przyrodnik.

źródło opisu: Iskry

źródło okładki: www.antykwariatpodkarpacki.pl

Ziomeck | 2019-04-05

Książkę czytałem siedząc na balkonie w Gruzińskiej Mestii, mając przed sobą wyprawę na swój pierwszy czterotysięcznik. Nie wiem czy to magia tego miejsca i zbliżającej się wyprawy, ale chwyciło mnie bardzo! Klimat Gruzji, biesiad, pionierów alpinizmu, życia na krawędzi. Do dzisiaj jadąc w te rejony mam w głowie obrazy z książki.

Ciekawostka: Spotkaliśmy i rozmawialiśmy z jednym dziadziem w Gruzji, pokazaliśmy mu książkę, ten tylko "O, to mój brat! to kuzyn! itp." Nawet imię tego dziadzia zostało wspomniane w książce.