Urodzony dla przygody

reportaż, podróże
hunter

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Artur Schodziński | 2013-12-05

To lektura dla wymagających czytelników. Mnie zachwyciła

annneczka | 2011-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2011

T. Halik wrzucił w jedną okładkę kilkanaście opowiadań, głównie z podróżny do Ameryki Południowej. Jego pióro nie jest tak lekkie jak Pawlikowskiej czy Cejrowskiego, a mózg pobudzonych książkami tych autorów chciał więcej przygód przeczytać. Jednak nie doczekał się. Przygody ciekaw jednak opisane językiem "niewicągajacym", choć same w sobie ciekawe oczywiście jak każda niecodzienna podróż ale chwilami książka przypominała mi podręcznik do historii z gimnazjum, choć w ręce miałam go już dobrych kilka lat temu nadal pamiętam jaką nudą wiał. Momentami opisy historyczne były tak suche, że aż do teraz nie mogę ugasić pragnienia. Po przeczytaniu w pamięci zostało mi kilka pzygód, jednak odliczałam strony do ujrzenia upragnionej ostatniej okładki.
Polecam ale tylko zatwardziałym oblubieńcom i pasjonatom.

Bebunio | 2014-08-26
Przeczytana: 25 sierpnia 2014

Bardzo podobało mi się to, że autor wplata w opowieść legendy i uwarunkowania historyczne danego regionu. Niestety, całość moim zdaniem stanowi dość naiwną narrację, gdzie Tony Halik nie zagłębia się w losy spotykanych i opisywanych ludzi, co jest dość rozczarowujące...

Małgorzata | 2016-04-11
ryszpak | 2016-04-01