Szkice historyczne. Powieść

978-83-08-04181-9
proza polska, literatura faktu
literatura faktu
black_hole

Sugestywny obraz Polski lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, okresu stanu wojennego i znakomity portret pokolenia urodzonych w latach 50. – ludzi zaangażowanych w działalność przeciwko władzom komunistycznym, dla których legalizacja „Solidarności” oznaczała nie tylko przemiany polityczne, ale także zmiany w życiu prywatnym. Wydane w 1996 roku Szkice historyczne, które znalazły się w finałowej siódemce Nagrody Nike to kwintesencja pisarstwa Zbigniewa Kruszyńskiego. Bardzo mały nakład sprawił, że książka jest dziś bardziej „legendarna”, niż znana czytelnikom z osobistej lektury.

źródło opisu: http://www.iik.pl/ksiazki.php/4644

Piotr Suchecki | 2012-10-24
Ryba_Piła | 2012-02-22
mariola | 2016-10-29
Zbigniew Kruszyński laureatem Poznańskiej Nagrody Literackiej

Dzisiaj w samo południe, w gabinecie rektora UAM odbyła się konferencja prasowa, podczas której ogłoszono nazwisko pierwszego laureata Poznańskiej Nagrody Literackiej im. Adama Mickiewicza oraz ogłoszono nazwiska nominowanych do Nagrody-Stypendium im. Stanisława Barańczaka.