Mit i znak. Eseje

Tłumaczenie: Wanda Błońska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Krytyki Współczesnej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
wybór pism Barthes'a, dokonany przez Jana Błoskiego
Feanor

Wybór pism dotyczący literatury, krytyki, semiotyki, stylu w literaturze i pokrewnych dziedzin .

źródło opisu: Własny, bibliotekarza edytujacego i zatwierdzajacego książkę.

źródło okładki: http://www.atticus.pl/?pag=poz&id=7202&lang=pl

comafan | 2013-05-25

Znakomity wybór pism Rolanda Barthes'a. Na uwagę zasłguje zwłaszcza szkic Mit Dzisiaj w znakomitym przekładzie Wandy Błońskiej. Choć artykuł ten, pisany jako posłowie do Mitologii, w tej książce został trochę skrócony i tak wolę go od późniejszego polskiego przekładu całości. Kapitalny jest też rozdział Człowiek Racina z książki, która po dziś dzień nie doczekała się przekładu na język polski, a w pełni na to zasługuje. No i jest jeszcze kilkanaście znakomitych tesktów m. in. Działalność strukturalstyczna, Znak w wyobraźni, studia o teatrze Brechta...

ChrumczykChrum | 2016-01-05
| 2015-09-03