Na samotnym atolu

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
przygodowa
Petka57

Powieść przygodowa opowiada o przeżyciach marynarza podczas II Wojny Światowej, który po zatopieniu jego statku jako samotny rozbitek dopływa do malutkiej wyspy a w zasadzie atolu i musi przeżyć. Bez narzędzi na wysepce koralowej na której nie ma wody... Przeczytałem ją pod koniec lat 60-siatych i pamietam, że z zapartym techem przeżywałem wraz z bohaterem tej powieści jego przygody min spotkanie z wielką płaszczką, walkę z rekinem.

źródło opisu: własne

źródło okładki: archiwumallegro.pl

Petka57 | 2011-03-10
Przeczytana: 1969 rok

Książka z mojego dzieciństwa, ale wryła sie bardzo w moją pamięć i do dzisiaj pamiętam niesamowite przygody jakie przeżywał główny bohater.
Należy żałować, że żadne wydawnictwo nie wznawia takich powieści bo one nie tylko przenosiły młodego czytelnika w egzotyczne rejony świata , ale również pośrednio uczyły. Ileż ja atlasów i map przejrzałem żeby odnależć ten archipelag, a przy okazji zapamiętałem mnóstwo rzeczy, które później przydały się na geografii ;)

wojtek | 2012-10-30
kosior01 | 2011-04-03