Kobieta i Demony: O Widzu horroru filmowego

Wydawnictwo: Rabid
83-88668-53-6
horror, kino, film, filmoznawstwo, widz, groza, kobieta
Piter

Gdy próbujemy określić naturę przeżyć widza horroru, nie sposób uciec przed nasuwającym się pytaniem czy jego mroczny świat stwarza także widzowi-kobiecie realne możliwości doznania jouissance nie tylko tej zmysłowej czy duchowej przyjemności płynącej z percypowania obrazów, lecz i umysłowej rozkoszy "gry" ze strachem. W niniejszej książce "wędrówka" przez fikcyjne światy filmowych horrorów w poszukiwaniu widza-kobiety, jest de facto próbą potwierdzenia istnienia takiej jouissance jako doświadczenia kobiety podczas "lektury" horrorów. Bowiem te podróże do "Krain Ciemności", niczym zwierciadła, pozwalają zmierzyć się z demonami tkwiącymi w naszej naturze, w naturze kobiety. Tę tajemniczą rzeczywistość Nocy, gdzie królują demony, przywołuje złowróżbny lot "ptaka onirycznego" nietoperza

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.literatura.gildia.pl

Dorry_2000 | 2012-12-15
Przeczytana: 13 grudnia 2012

Bogate w tytuły i teorie opracowanie znanych horrorów. Rzetelna i jedna z niewielu na polskim rynku książek tego typu.

xCabalx | 2014-12-14
Karol | 2013-07-05