Każdemu jego raj

Krajowa Agencja Wydawnicza
1989-01-01
1989-01-01
Bożena Sęk
matka i córka małżeństwo zdrada

Lekkie czytadło, takie o, na wakacje.
Tytuł tutaj dużo pomaga w zrozumieniu puenty - każdemu jego raj, każdy sam go sobie tworzy, o niego walczy, każdemu według jego potrzeb.
Historia o różnych sposobach radzenia (lub nieradzenia) sobie ze zdradą. Historia matki przemawia do mnie o wiele bardziej niż córki, być może dlatego że jej podróż była dłuższa i bardziej świadoma.

Lekkie czytadło, takie o, na wakacje.

Masakra!
Dwie dorosłe kobiety o dojrzałości podlotka.
Brak zgody na zdradę, to brak tolerancji .
No i zdradzona żona nie przeżywa całego spektrum uczuć związanych ze zdradą, tylko (Uwaga!) smutek z powodu tego, że nie była żoną, jakiej potrzebował i poczucie winy, że dlatego szukał innych kobiet.
No może ja staroświecka jestem, ale nie zauważyłam w tej książce żadnej prawdy psychologicznej, żadnego realizmu. No cóż, może niedzisiejsza jestem. Ale wolę taką pozostać.
Wiecie - takie zużyte słowo - MORALNOŚĆ.

Masakra!
Dwie dorosłe kobiety o dojrzałości podlotka.
Brak zgody na zdradę, to brak tolerancji .
No może ja staroświecka jestem, ale nie zauważyłam w tej książce żadnej...

dzielne kobiety mają szczęście

dzielne kobiety mają szczęście

Długo ją męczyłem ale to dlatego ze mocno rzeczywista i realna a za razem dla mnie "smutna" Opowiada historie matki i córki, które cha zmienić swój los albo inaczej pewne czynniki ich do tego popychają.

Najbardziej drażni mnie brak rozmów w związku i ukrywanie swoich potrzeb jak i marzeń co prowadzi do kolejnych tajemnic kłamstw itp.

Dobra książka dla kobiet w wypalonym związku okazująca ze krok do przodu jak że straszny i niepewny może przynieść coś dobrego a co najmniej nowe doznania .

Dobra książka dla kobiet w wypalonym...

Niezłe stadium relacji kobieta - mężczyzna oraz matka - córka. Infantylność kobiet w ich postrzeganiu mężczyzn, zwłaszcza własnych nie jest odkrywcza, wielka szkoda, że taka prawdziwa. Również zjawisko traktowania przez córki własnych matek jest ciekawie w książce nakreślona. Jako córkom wydaje nam się, że jesteśmy o niebo mądrzejsze od własnych matek, czasami traktujemy je wzgardliwie, a potem powielamy ich błędy i nieszczęścia. Szczerze polecam tą książkę kobietom, nie wiem czy te relacje będą zrozumiałe dla mężczyzn.

Dwie kobiety - matka i córka - przez całe lata odległe duchowo, nagle zbliżają się do siebie. Bowiem nieoczekiwanie młodsza kobieta znajduje się w identycznej sytuacji, w jakiej znalazła się jej matka przed wieloma laty, gdy została zdradzona przez męża. To podobieństwo losów powoduje, że zatrzymuje się w swym życiowym biegu za przyjemnościami i myśleniem tylko o sobie oraz dostrzega wreszcie samotność matki i zaczyna ją rozumieć i kochać od nowa.
Co robi kobieta zdradzona? Czy czeka wiecznie na powrót męża skaczącego z kwiatka na kwiatek, czy sama rzuca się w wir przypadkowych romansów? Znajdziemy tu jedną i drugą postawę, która jest lepsza? Żadnych gotowych recept na życie i szczęście nie ma, a własny raj tworzymy sobie sami.

No nie powaliła mnie ta książka,zwyczajnie przeciętna, nie warta zapamiętania

No nie powaliła mnie ta książka,zwyczajnie przeciętna, nie warta zapamiętania