Ever
angielski
Sweet

Eager to learn everything she can about her new abilities as an Immortal, Ever turns to her beloved Damen to show her the way. But just as her powers are increasing, Damen’s are waning. In an attempt to save him, Ever travels to the magical dimension of Summerland, where she learns the secrets of Damen’s tortured past; a past which he has always kept hidden from her. But in her quest to cure Damen, Ever discovers an ancient text that details the workings of time. Now Ever must chose between turning back the past and saving her family from the accident that claimed their lives—or staying in the present and saving Damen, who grows sicker every day...

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/6134826-blue-moon

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/6134826-blue-moon

Caroline Anne | 2015-03-01
Przeczytana: 01 marca 2015

Po przeczytaniu I części po raz pierwszy, postanowiłam nie sięgać po kontynuację. Głównie dlatego, że po zapoznaniu się z opisem "Błękitnej godziny" stwierdziłam, że ta książka tylko mnie zdenerwuje. Dlaczego? Ponieważ pierwsza część zakończyła się dobrze, a tu nagle dowiaduję się, że w drugiej główny bohater "zachoruje", będzie tracił nie tylko nieśmiertelność, ale także pamięć, uczucia i tożsamość. Uznałam, że chyba nie mam tyle cierpliwości, żeby przez to przebrnąć. Ale po przeczytaniu "Ever" po raz drugi zmieniłam zdanie, bo książka ta naprawdę wciąga i jest bardzo dobrze napisana, więc zapragnęłam jednak dowiedzieć się, co będzie dalej. Kupiłam więc "Błękitną godzinę" i mimo wielu słów krytyki, które czytałam na temat tej części, mnie się ona spodobała. Książka od pierwszych stron zaciekawia czytelnika. Od razu zaczyna się coś dziać, brak tu niepotrzebnych i nudnych wstępów, które często można zaobserwować w książkach. W niektórych powieściach np. ciężko czyta się zbyt...

SilverMoon | 2013-11-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 25 listopada 2013

Książka mi się podobała, ale moim zdaniem nie oddała tego charakteru, który autorka najprawdopodobniej chciała osiągnąć. Wydawała mi się trochę za banalna, brakowało mi tego napięcia, które pojawiło się dopiero pod koniec książki.
Denerwuje mnie trochę w bohaterce to, że jest taka łatwowierna i daje sobą manipulować. Niekiedy naprawdę jej zachowanie potrafi wyprowadzić z równowagi (delikatnie mówiąc).
Mimo paru tych wad, książka jest warta przeczytania, pokazuje czym jest prawdziwa miłość i jaką cenę jesteśmy w stanie za nią oddać.
Mam nadzieję, że następne części będą tylko lepsze.
7/10 Polecam ! :)

Magdzialena | 2015-02-28
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2015 :)
Przeczytana: 28 lutego 2015

Po kilku tygodniach po pierwszej części Cyklu, przyszła pora na drugą ;)
Byłam ogromne ciekawa, co wydarzy się teraz, ale niestety nie mam daru przewidywania i wszystko wydarzyło się inaczej niż myślałam. I całe szczęście ;D. Ta część wydaje mi się jeszcze ciekawsza i tajemnicza niż poprzednia, do tego zakończenie zachęca tylko i wyłącznie do tego, by zacząć czytać kolejną część. Z niecierpliwością czekam, by poznać dalsze losy Ever i Damena.

shadow | 2010-11-04
Przeczytana: 03 listopada 2010

Przeczytałam. Pierwsza część bardzo mi się nie podobała. O tej też nie mam zbyt dobrego zdania.
Przede wszystkim- główna bohaterka potrafi czytać w myślach, ale jest to tutaj tak zaprezentowane, jakby wcale tak nie było. W jednej chwili narzeka, że wszystko słyszy, a w drugiej nie ma to znaczenia. W efekcie wygląda na to, że autorka zapomina o umiejętnościach swojej bohaterki.
Po drugie Ever strasznie mnie wkurza. Jest nastolatką, która uważa, że pozjadała wszystkie rozumy, że ona wie najlepiej jak postąpić, przez co książka kończy się tak a nie inaczej.
Lubiłam Avę (inną bohaterkę) z pierwszej części, bo jako jedyna w książce zdawała się coś wiedzieć sensownego. W tej części okazała się pustą idiotką. Tragedia.
Sama Błękitka Godzina okazała się w fazie końcowej zbyt lekko potraktowana. Całą książkę o niej się mówiło, a na końcu nie odegrała większego znaczenia - była za mało opisana, według mnie.
Mogłabym tak jeszcze długo krytykować, ale mi się nie chce.
Nie polecam.

Morenka | 2012-04-30
Przeczytana: 2011 rok

Polecam gorąco!

Druga część cyklu dość dobra. Myślę, że autorka rzeczywiście wysoko postawiła sobie poprzeczkę pierwszą częścią… „Błękitna godzina” trochę gorsza od „Ever”, ale jestem zadowolona :)
Osobiście rozwaliło zakończenie, naprawdę się takiego czegoś nie spodziewałam. Przyznam, że w niektórych fragmentach opisy (nie za dobre) trochę mnie znużyły.
Bardzo w II części przygód Ever podobały mi się niespodziewane zwroty akcji.
Chciałabym jeszcze coś powiedzieć o postaci głównej bohaterki. Otóż Ever ciągle (szczególnie w drugiej części cyklu, trzeciej również, nie wiem, jak z pozostałymi, bo jeszcze nie czytałam) dokonuje błędnych wyborów, robi prawie wszystko na opak. Powoli bywa to irytujące, ale czyni jej postacią bardziej realną, bliższą naszym sercom. Popełnia błędy, jak każdy. Właśnie dlatego polecam tę książkę szczególnie nastolatkom, gdyż opowiada o problemach związanych z okresem dojrzewania, miłością, dorastaniem, dokonywaniem samodzielnych wyborów i branie odpowiedzialności za nie....

anymore | 2014-02-11
Przeczytana: 10 lutego 2014

Drugi tom "Ever". Dalsze losy Ever Bloom i Damena Auguste - nieśmiertelnych. W tym tomie bohaterowie nie długo cieszą się odejściem Driny, bo poznają nowego przecinika - Romano, który przysporzy im nie mało problemów. Damena męczy jakaś tajemnicza choroba. Ever postanawia zrobić, co tylko w jej mocy, by ratować ukochanego. Przenosi się do Summerlandu – krainy, w której poznaje nie tylko sekret przeszłości Damena, ale także starożytne księgi, kryjące tajemnicę podróżowania w czasie. Zbliżająca się „błękitna godzina” to jedyny moment, kiedy można odwrócić bieg historii. Ever musi wybrać – czy cofnąć wskazówki zegara i uratować rodzinę przed wypadkiem, czy zostać w teraźniejszości i walczyć o Damena, który z każdym dniem traci siły. Ta część jest też fajna, ale cały cykl " Niesiertelni" ma 6 tomów, a tego sie boję, ponieważ obawiam się, że w 4 tomie może to się już zrobić bardzo naciągane i nudne. Ale jak narazie pierwsze 2 tomy były ok :))

Kinia | 2013-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2013

Muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tą książką. W porównaniu z pierwszą częścią, która nie wywarła na mnie zbyt dobrego wrażenia, ta była świetna. Sporo akcji, dużo nowych bohaterów i nieprzewidywalnych zwrotów w fabule sprawiło, że ,,Błękitna godzina'' była znakomita i czytało się ją niezwykle szybko. Końcówka również bardzo przypadła mi do gustu, bo pozostawiła duże pole do popisu przy następnej części. Zdecydowanie polecam i sądzę, że fani pierwszej części nie będą zawiedzeni. :)

Zapatrzona_W_Książki | 2011-08-02
Przeczytana: 01 sierpnia 2011

Alyson Noël „Poczuj, jak to ciepłe, cudowne, lśniące światło leczy każdą część twojego ciała, obmywa każdą komórkę wewnątrz i na zewnątrz, pozwól, by leżące tam pokłady smutku i gniewu zmieniły się w energię pełną miłości dzięki tej potężnej uzdrawiającej sile. Poczuj jak światło przepływa przez ciebie niczym ogromny strumień jasności, miłości i przebaczenia, bez końca i początku.”*

Chcielibyście mieć możliwość cofnięcia czasu? Wrócenia do czegoś co już było. Zmienić swoje czyny, cofnąć zdarzenia? Ale bez powrotu do tego co jest teraz? Ale pomyślcie. Warto? Może tak musi być, a to co się wydarzyło nas ukształtowało.

Jest pięknie, bajecznie, miło. Zbyt miło jak na początek książki. ”Błękitna godzina” to już drugi tom z cyklu Nieśmiertelni. Tym razem Ever musi dowiedzieć się czemu cała szkoła w raz z jej przyjaciółmi zmieniają się ie do poznania, a ona sama na nowo staje się pośmiewiskiem. Wszystko zaczyna się dziać gdy do szkoły przyszedł nowy uczeń Romano. Niestety tylko ona...

Grafitowa_ | 2010-09-15
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 15 września 2010

Czytałam ją, bo czytałam. Zwyczaj, że muszę do końca bez względu na to czy jest nudna czy ciekawa.
Język książki jest strasznie płytki. Brakuje dokładniejszych opisów. Poziom jest niski. Jedynym plusem było zakończenie, które mi się spodobało. Głównie dlatego, że było nieprzewidywalne.