Artur i zemsta Maltazara

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Artur i Minimki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
Anna Trznadel- Szczepanek
Arthur et le vengeance de Maltazard
dla dzieci, bajka, Minimki
typ
papier
GORMITI
6,25 (52 ocen i 1 opinia)

Opis książki

"Na pomoc!". To wołanie o ratunek wypisane na ziarenku ryżu dostarczonym przez pająka burzy spokój Artura. Minimki są w niebezpieczeństwie! Nie ma ani chwili do stracenia! Dokładnie w tym samym momencie jego ojciec postanawia wyjechać wcześniej, niż to było ustalone, i już się niecierpliwi za kierownicą samochodu. Przerażony Artur zawiadamia dziadka Archibalda w nadziei, że ten go zastąpi......

Przerażony Artur zawiadamia dziadka Archibalda w nadziei, że ten go zastąpi... Jednak chłopiec nie może znieść myśli, że życie Seleni jest zagrożone. Dzięki pomocy psa Alfreda udaje mu się uśpić czujność rodziców i wrócić w środku nocy do domu dziadków.
Zbliża się północ. Za chwilę promień księżyca padnie na lunetę Archibalda i otworzy przejście do krainy Minimków. Niestety nadciąga chmura. Jeżeli zakryje księżyc...

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros & Wydawnictwo Olesiejuk, 2010

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
mimbla5 | 2014-06-24
Na półkach: Przeczytane, Dziecinne
Przeczytana: 10 marca 2014

Dwa wieczory lub jedno popołudnie. Z dzieckiem, oczywiście, bo dorosłemu wystarczy kwadrans na przeczytanie tej książki. Chciałam napisać "tego dzieła", ale to zabrzmiałoby niepotrzebnie sarkastycznie. Książka ładnie wydana, w sam raz dla fanów cyklu o Arturze. Moje dziecko (5 lat) też z przyjemnością słuchało, mając na świeżo w pamięci film i rozpoznając znajome motywy. Da się przeżyć, bez rewelacji, można też przeżyć bez.

applepoison | 2015-03-19

Kalendarium literackie
  • Jo Nesbø
    55. rocznica
    urodzin
    Być może jestem głupi, ale zostało mi jeszcze kilka komórek mózgowych, które starają się, jak mogą.
  • Marliese Arold
    57. rocznica
    urodzin
    Dopiero kiedy ktoś umiera, człowiek zauważa, że ta osoba dużo dla niego znaczyła.
    Albo że nie znaczyła nic. I to, że zostaje po niej pustka. Albo że dalej można żyć tak, jakby
    nic się nie stało.
  • Elizabeth Hand
    58. rocznica
  • Dezső Kosztolányi
    130. rocznica
    urodzin
    Ludzie pijani szybują na skrzydłach jak ptaki. To tylko trzeźwi sądzą, że pijacy się zataczają, w rzeczywistości unoszą się oni na niewidzialnych skrzydłach i wszędzie docierają szybciej, niż tego oczekują.
  • Marcel Aymé
    113. rocznica
    urodzin
    Pamiętam, że na tym moście, w czerwcu, słońce było takie ogromne, zmarli z cmentarza pachnieli polnymi kwiatami, chłopcy szli w świetlistych ubraniach i życie było tak piękne, że krzyknęłam z radości i uniosłam się nad ziemię. Moja przyjaciółka, Jeanette Coutourier, schwyciła mnie za nogi. Długo mia... pokaż więcej
  • Eric Idle
    72. rocznica
  • Ernst Jünger
    120. rocznica
    urodzin
    Tutaj stało się dla mnie pewne to, w co często wątpiłem: byli jeszcze wśród nas szlachetni, w których sercach żyła i znajdowała potwierdzenie świadomość wielkiego ładu. Jako, że wzniosły przykład prowadzi nas do naśladowania, poprzysiągłem sobie (...), że w przyszłości raczej padnę samotnie z wolnym... pokaż więcej
  • Ewa Nowacka
    4. rocznica
    śmierci
    Był taki okres, że byłam gotowa na największe głupstwo, byle tylko znaleść się blisko niego, słuchać co mówi, móc go dotknąć, kiedy zaś moje niemądre marzenia się ziściły, okazało się, że traciłam czas na wyobrażenie sobie Bóg wie czego.
  • Pola Gojawiczyńska
    52. rocznica
    śmierci
    ... nie idź tak bezmyślnie za mężczyzną, choćby cię o to nie wiem jak prosił.

Znajdź nas na Facebooku