Okładka książki Artur i zemsta Maltazara

Artur i zemsta Maltazara

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Artur i Minimki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
Anna Trznadel- Szczepanek
Arthur et le vengeance de Maltazard
wydawnictwo
Wydawnictwo Albatros & Wydawnictwo Olesiejuk
dla dzieci, bajka, Minimki
typ
papier
GORMITI
6,27 (49 ocen i 1 opinia)

Opis książki

"Na pomoc!". To wołanie o ratunek wypisane na ziarenku ryżu dostarczonym przez pająka burzy spokój Artura. Minimki są w niebezpieczeństwie! Nie ma ani chwili do stracenia! Dokładnie w tym samym momencie jego ojciec postanawia wyjechać wcześniej, niż to było ustalone, i już się niecierpliwi za kierownicą samochodu. Przerażony Artur zawiadamia dziadka Archibalda w nadziei, że ten go zastąpi... Jedna...

Przerażony Artur zawiadamia dziadka Archibalda w nadziei, że ten go zastąpi... Jednak chłopiec nie może znieść myśli, że życie Seleni jest zagrożone. Dzięki pomocy psa Alfreda udaje mu się uśpić czujność rodziców i wrócić w środku nocy do domu dziadków.
Zbliża się północ. Za chwilę promień księżyca padnie na lunetę Archibalda i otworzy przejście do krainy Minimków. Niestety nadciąga chmura. Jeżeli zakryje księżyc...

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros & Wydawnictwo Olesiejuk, 2010

Opinie czytelników
mimbla5 | 2014-06-24
Na półkach: Przeczytane, Dziecinne
Przeczytana: 10 marca 2014

Dwa wieczory lub jedno popołudnie. Z dzieckiem, oczywiście, bo dorosłemu wystarczy kwadrans na przeczytanie tej książki. Chciałam napisać "tego dzieła", ale to zabrzmiałoby niepotrzebnie sarkastycznie. Książka ładnie wydana, w sam raz dla fanów cyklu o Arturze. Moje dziecko (5 lat) też z przyjemnością słuchało, mając na świeżo w pamięci film i rozpoznając znajome motywy. Da się przeżyć, bez rewelacji, można też przeżyć bez.

Arinho1996 | 2014-10-28

Kalendarium literackie
  • Carlo Collodi
    188. rocznica
    urodzin
    - I co dalej? - spytał Pinokio.
    - Nic - westchnął Gepetto z rezygnacją. - Jesteśmy zgubieni..
    - Zgubieni? Dlaczego zgubieni? - zaprotestował Pinokio. - Daj mi, tato, rękę i uważaj, żebyś się nie poślizgnął.
    - Dokąd mnie teraz prowadzisz?
    - Spróbujemy raz jeszcze. Chodź i nic się nie bój.
  • Dale Carnegie
    126. rocznica
  • Michele Fitoussi
    60. rocznica
    urodzin
    Nienawiść zżera, paraliżuje i przeszkadza żyć
  • Frances Hodgson Burnett
    165. rocznica
    urodzin
    To takie smutne, gdy książka się kończy
  • Laurence Sterne
    301. rocznica
    urodzin
    Miłość jest niczym bez sentymentu. A sentyment jest jeszcze mniej wart bez miłości.
  • Bartosz Łapiński
    40. rocznica
    urodzin
    ... słowo "kurwa" jest w naszym kraju rodzajem mantry. Indyjscy mnisi całymi dniami powtarzają różne mantry, na przykład OMM... OMM... albo TAU... TAU... czy coś w tym rodzaju. Natomiast u nas prawie cały naród nieświadomie stosuje jako mantrę wyżej wspomniane słowo. Jego układ liter, a zwłaszcza mo... pokaż więcej
  • Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
    123. rocznica
    urodzin
    Nie widziałam Cię już od miesiąca.
    I nic. Jestem może bledsza,
    trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca.
    Lecz widać można żyć bez powietrza.
  • Arundhati Roy
    53. rocznica
    urodzin
    Kiedy kogoś zranisz, zaczyna cię mniej kochać. Taki skutek mają nieostrożne słowa. Ludzie zaczynają cię mniej kochać.
  • Karol Bunsch
    27. rocznica
    śmierci
    Ja walczę z takim bogiem, którego względy kupić, a usługi wynająć można!
  • Ferdynand Goetel
    54. rocznica
    śmierci
    ...górale, ludność podtatrzańska. Ci, są takim samym fenomenem etnicznym, jak Tatry przyrodzonym. Nieodgadłe zmieszanie typów etnicznych, jakie się tu kiedyś dokonało, wyodrębniło ich nie tylko z reszty polskiego ludu, ale chyba i z ludów Europy. Wywodzono rodowód ich od Rzymian, nordyków, czerwonos... pokaż więcej
  • Arthur Hailey
    10. rocznica