Okładka książki Artur i zemsta Maltazara

Artur i zemsta Maltazara

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Artur i Minimki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
Anna Trznadel- Szczepanek
Arthur et le vengeance de Maltazard
wydawnictwo
Wydawnictwo Albatros & Wydawnictwo Olesiejuk
dla dzieci, bajka, Minimki
typ
papier
GORMITI
6.28 (47 ocen i 1 opinia)

Opis książki

"Na pomoc!". To wołanie o ratunek wypisane na ziarenku ryżu dostarczonym przez pająka burzy spokój Artura. Minimki są w niebezpieczeństwie! Nie ma ani chwili do stracenia! Dokładnie w tym samym momencie jego ojciec postanawia wyjechać wcześniej, niż to było ustalone, i już się niecierpliwi za kierownicą samochodu. Przerażony Artur zawiadamia dziadka Archibalda w nadziei, że ten go zastąpi... Jedna...

Przerażony Artur zawiadamia dziadka Archibalda w nadziei, że ten go zastąpi... Jednak chłopiec nie może znieść myśli, że życie Seleni jest zagrożone. Dzięki pomocy psa Alfreda udaje mu się uśpić czujność rodziców i wrócić w środku nocy do domu dziadków.
Zbliża się północ. Za chwilę promień księżyca padnie na lunetę Archibalda i otworzy przejście do krainy Minimków. Niestety nadciąga chmura. Jeżeli zakryje księżyc...

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros & Wydawnictwo Olesiejuk, 2010

Opinie czytelników
mimbla5 | 2014-06-24
Na półkach: Dziecinne, Przeczytane
Przeczytana: 10 marca 2014

Dwa wieczory lub jedno popołudnie. Z dzieckiem, oczywiście, bo dorosłemu wystarczy kwadrans na przeczytanie tej książki. Chciałam napisać "tego dzieła", ale to zabrzmiałoby niepotrzebnie sarkastycznie. Książka ładnie wydana, w sam raz dla fanów cyklu o Arturze. Moje dziecko (5 lat) też z przyjemnością słuchało, mając na świeżo w pamięci film i rozpoznając znajome motywy. Da się przeżyć, bez rewelacji, można też przeżyć bez.

Doreah | 2014-08-27

Kalendarium literackie
  • Piotr Rowicki
    39. rocznica
    urodzin
    A może rzeczywiście stwórca położył się i zasnął?
    Może jest tak, że każdy ma swojego boga i mój od miesiąca drzemie. Zdaje mu się, że ledwo głowę przyłożył do poduszki. Wstawaj! Gdziekolwiek jesteś. Nie może tak być, tak dalej być nie może.
  • Donna Leon
    72. rocznica
    urodzin
    Zawsze bałem się ludzi, którzy w swoim mniemaniu posiedli prawdę. Są gotowi zrobić wszystko, nawet pozmieniać fakty i tak je wymodelować, by do niej pasowały.
  • Maurice Maeterlinck
    152. rocznica
    urodzin
    Każda bowiem ich czynność wiąże się nierozerwalnie z błękitem nieba, z rozkwitem łąk, pól i lasów, z najrozkoszniejszą porą w ciągu całego roku.Pszczoły to dusza, dusza lata, to zegar znaczący okres dosytu i bujności życia, to skrzydło polatującej woni, to samoświadomość promieni słońca, to pobrzęk... pokaż więcej
  • Michael Jackson
    56. rocznica
    urodzin
    Sukces zawsze przynosi uczucie osamotnienia. To prawda. Ludzie myślą, że jesteś szczęśliwy, że masz wszystko. Myślą, że możesz pojechać, gdzie chcesz i robić to, na co masz ochotę, ale w tym tkwi sedno sprawy. Człowiek tęskni za czymś co miałoby prawdziwą wartość.
  • Nancy Holder
    61. rocznica
    urodzin
    -Przyjaciele chcą nam pomóc wydostać się z Francji! Stworzymy nowe Zgromadzenie, najdroższy, oparte na świetle, zapomnimy o okropnościach, które czyniły nasze rodziny-mówiąc to poczuła,że jej zęby chwieją się w dziąsłach.-Morderczyni!-ryknął na nią wściekle- Zdrajczyni!.
  • Isayama Hajime
    28. rocznica
    urodzin
    Tego dnia ludzkość przypomniała sobie strach, kiedy to "oni" rządzili światem. Upokorzenie... Życia w klatce...
  • Mary Norton
    22. rocznica