Były w lesie raz igrzyska

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Leśny Klub Sportowy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Sport i Turystyka
dla dzieci, bajki
GORMITI

źródło okładki: zdjęcie autorskie

goskrzys | 2015-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2015

Klasyka moich lat szczenięcych :)

Tą opowieścią raczyłam się zarówno w formie książkowej, jak i namiętnie odsłuchiwałam ją na okrągło z winylowej płyty (którą, nawiasem mówiąc, mam do dziś i mimo że jest miejscami niemiłosiernie porysowana - jeszcze od czasu do czasu odpalam na starym adapterze). Stąd cała wierszem pisana treść wryła mi się głęboko w pamięć, a część tekstów przybrała status kultowych cytatów ;)

Na uwagę zasługuje również warstwa graficzna tej historyjki - cały bowiem świat przedstawiony upozorowany jest na okres przedwojenny. Lampy naftowe, dzieci popychające metalową obręcz, no i charakterystyczna dla tamtych lat moda. Taki mały skansen retro.

A sama historyjka - świetna, pełna humoru. Dla dzieci - jak znalazł. Dla dorosłych (szczególnie tych, którzy chcą przypomnieć sobie swoje dzieciństwo) - również.

Kamena | 2014-08-01

Wydaje mi się, że to kiedyś czytałam, ale głowy nie daję. :)

Matys | 2016-08-09
nulla90 | 2015-12-27