Pather Panchali
Jula

Ta mocno osadzona w bengalskiej obyczajowości i wierzeniach liryczna opowieść o życiu rodziny wioskowego bramina ma jednocześnie wymiar uniwersalny, dzięki czemu trafia do odbiorców z innych kręgów kulturowych. Jedno - wydawać by się mogło zwyczajne - życie rodziny w tropikalnym Bengalu zawiera w sobie mikrokosmos ludzkich doświadczeń. Adaptacja filmowa tej powieści w reżyserii Satyajita Raya,...

Adaptacja filmowa tej powieści w reżyserii Satyajita Raya, z muzyką Raviego Shankara, otrzymała w 1956 roku nagrodę na festiwalu w Cannes jako "najznamienitsze świadectwo człowieczeństwa".

źródło opisu: http://www.wydawnictwodialog.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwodialog.pl