Piętno Rzeki

Tłumaczenie: Marek Najter
Cykl: Mercedes Thompson (tom 6)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
River Marked
Mercedes Thompson
Sweet

Mercedes Thompson, kojot nie całkiem pospolity. Nie boi się złego wilka, ale pęka przed własną matką. Bohaterka pełną gębą. Nic dziwnego, że ciągle wpada w kłopoty po uszy. Zawsze wiedziała, że jest inna. I nie chodziło tylko o to, że potrafi reperować silniki Volkswagenów. Mercy to zmiennokształtna. Cechę tę odziedziczyła po swoim ojcu. Nigdy nie poznała nikogo ze swojego gatunku. Aż do...

Zawsze wiedziała, że jest inna. I nie chodziło tylko o to, że potrafi reperować silniki Volkswagenów. Mercy to zmiennokształtna. Cechę tę odziedziczyła po swoim ojcu. Nigdy nie poznała nikogo ze swojego gatunku. Aż do teraz.

Zło mieszka w dorzeczu rzeki Kolumbia – tylko jeden człowiek może mu stawić czoła. Mercy i jej towarzysz Wilkołak alfa, będą potrzebować jego pomocy. Jeśli chcą przeżyć...

źródło opisu: http://fabrykaslow.com.pl/

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl/

Będę tęsknić za Mercy, jej watahą wilkołaków, ukochanym Adamem i najlepszym przyjacielem Samem, bo wszystko wskazuje na to, że nie prędko znowu się spotkamy. Szkoda. Ja w każdym razie na polskie wydanie następnych tomów nie trafiłam i nie wiem nawet czy będą one po polsku wydawane w dalszym ciągu.
Po kolejnym tomie jestem wciąż zachwycona przygodami pani mechanik, i dlatego jeszcze bardziej żałuję, że zbyt szybko się nie spotkamy.
Pani Briggs po raz kolejny doskonale buduje nastrój, napięcie i dawkuje emocje. Polecam jak zawsze.

DonSzabla | 2015-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2015

Przygodę z Mercedes Thompson zacząłem dość chaotycznie, bowiem sięgnąłem najpierw po najnowszą część serii, nie znając kompletnie fabuły poprzednich. Zaintrygowała mnie głównie okładka i całkiem ciekawy opis, który potrafi przyciągnąć uwagę potencjalnego czytelnika. Trzeba przyznać, że fabryka słów robi fantastyczne okładki i wydaje swoje książki bardzo starannie. Czas przejść jednak do konkretów, czyli do tego, co znajdziemy w środku.

Każdy z nas zapewne słyszał znane powiedzenie: Nie oceniaj książki po okładce. Ja zaryzykowałem i postanowiłem zagłębić się z fabułę powieści pani Briggs. Co z tego wynikło? Zapraszam do przeczytania dalszej części recenzji.

Początek książki jest w typowym babskim stylu. Główni bohaterowie powieści Mercedes i Adam szykują się do zalegalizowania swojego związku. Innymi słowy: chcą wziąć ślub. Wprawdzie łączy ich zupełnie inna więź - ona potrafi zmieniać się w kojota, a on w wilkołaka - ale warto przyjąć ten sakrament dla samej wygody.Jak to bywa...

Justyna Antoniewicz | 2015-07-19

Mercedes Thompson, kojot nie całkiem pospolity.
Mercy to zmiennokształtna, nie poznała nikogo ze swojego gatunku. Cechę odziedziczyła po swym ojcu.Razem ze swoim towarzyszem Wilkołakiem alfa będę musieli się zmierzyć ze złem żeby przeżyć.
Zachwyciła mnie ta powieść napisana wspaniale,budowała napięcie od początku do końca wartka akcja po prostu doskonała według mnie książka świetna.

agatrzes | 2015-02-17

Mercedes Thompson to kobieta – kojot, mechanik samochodowy, która doskonale radzi sobie z wilkołakami, a nawet z wampirem, ale drży przed własną matką. Odważna, niepokorna, pyskata i przyciągająca kłopoty jak magnes. Jeśli w okolicy czai się zło, nie ma wątpliwości, że stanie na drodze naszej miłej Mercy, która zawsze podejmuje rzuconą jej rękawicę, przyprawiając nie tylko o ból głowy swojego narzeczonego i towarzysza Adama – alfę stada wilkołaków Dorzecza Kolumbii.

Nie będę ukrywać, że „Piętno rzeki” to najbardziej wyczekiwana przeze mnie tegoroczna premiera. Dwa i pół roku, które upłynęły od mojego ostatniego spotkania z bohaterami wystawiły moją babską ciekawość na ciężką próbę. Miałam żal do wydawcy, że skazuje mnie na tak długie oczekiwanie, ale kiedy w zapowiedziach Fabryki Słów pojawiła się informacja, że szósta część przygód Mercy nadchodzi, rozgoryczenie ustąpiło miejsca radości.

W szóstym tomie serii Adam i Mercedes szykują się do zalegalizowania łączącego ich związku,...

ignis | 2013-11-29
Przeczytana: listopad 2013

Przykro to stwierdzić ale niestety każda kolejna cześć jest słabsza, w porównaniu do jedynki czy dwójki River Marked jest kiepska, akcja jest nieco pokręcona a nasza Mercedes niestety stała się przewidywalna. Lubię tą serię i pewnie sięgnę po kolejną część, ale nie ukrywam że drugoplanowi bohaterowie zaczęli mnie bardziej interesować niż nasza główna bohaterka, w szczególności Ben o którym chciałabym coś więcej wiedzieć bo myślę że to dopiero byłaby fantastyczna historia do przeczytania. TEAM BEN łączmy się ;D

kaktusowaona71 | 2015-01-23
Przeczytana: 2015 rok

Chyba już się zmęczyłam przygodami Mercedes.. albo ta część jest zdecydowanie najsłabsza, albo i jedno i drugie... Przeczytałam niejako " siłą rozpędu" ale książka jako taka, nie pozostawiła we mnie żadnych wyraźnych wrażeń. Całkowicie nijaka, a aby nie wiało z niej kompletną nudą i powieleniem , zagmatwana w legendach i tłumaczeniach jako "zasłonie dymnej" . Niestety rozczarowała mnie na tle poprzednich części.

Anetka | 2015-07-01

cmentarz-zapomnianych-ksiazek.blog.onet.pl

Myślałam, że ostatnia już część cyklu o Mercedes Thompson niczym mnie nie będzie w stanie zaskoczyć. Znałam wszystkie tomy, bohaterowie nie są mi obcy, wszystkie tajemnice nie znane zwykłemu śmiertelnikowi już odkryłam. Autorka jednak znów popisała się niezwykłą wyobraźnią.

Mercy i Adam wzięli ślub. Tak, ja też w to nie wierzyłam i do końca czekałam, które się rozmyśli albo coś. W końcu to dwie szczególnie ceniące sobie niezależność jednostki i jakoś ciężko mi było sobie ich wyobrazić jako jedno. A jednak ! I nawet obeszło się bez skandali, kłopotów, co jest aż nienormalne jeśli chodzi o tą dwójkę ;)

Idylla jednak nie trwa długo, bo już podczas miesiąca miodowego stają twarzą w twarz z przeszłością Mercy i obowiązkami Adama.
Pojawiające się nowe ofiary i zaginięcia przy rzece niepokoją cały ponadnaturalny świat, szczególnie, że może mieć to ścisły związek ze stworzeniem znanym do tej pory tylko z mitów. Pokonać je może tylko ktoś...

Nanik | 2016-03-22
Przeczytana: 12 marca 2016

Po dłuższej przerwie (wywołanej znużeniem z powodu zbyt schematycznej fabuły) wróciłam do serii o Mercy Thompson. "Piętno rzeki" było o tyle miłym zaskoczeniem, że tym razem mogłam poobserwować parę bohaterów bez wiszącego im nad głowami stada wilkołaków. Fajnie było przekonać się, jak ewoluował ich związek, jak radzą sobie z zaufaniem i współpracą. Autorka poświęciła im trochę więcej uwagi i to przywróciło moje zainteresowanie serią.

Cała opinia: http://nanikowy.blogspot.com/2016/03/pietno-rzeki-patricia-briggs.html

Hersus | 2015-12-19
Przeczytana: październik 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wiedziałem, iż ten dzień wcześniej czy później nadejdzie. Z bólem w sercu muszę się rozstać z moją ulubioną bohaterką. Na jak długo? Tego niestety, nie wiem. Nie doszły do mnie na razie żadne słuchy dotyczące kolejnego tomu serii. Dla tych, którzy czytają mojego bloga dość regularnie albo wpadają raz na jakiś czas nie jest tajemnicą, jaki cykl wydawniczy zachwycił mnie w ostatnim czasie. Mowa tu oczywiście o przygodach Mercedes Thompson stworzonych przez znakomitą amerykańską pisarkę, jaką jest Patricia Briggs. Przeczytajcie, co ciekawego mam do powiedzenia o szóstym i jak na razie ostatnim tomie zatytułowanym „Piętno rzeki”.

Sam początek tej książki był dla mnie tak naprawdę szokiem. Wiedziałem, iż ten moment wcześniej czy później nastąpi, ale spodziewałem się bardziej tej opcji później. Co takiego się stało? Adam i Mercy pobrali się. Gdyby to była wideo recenzja pewnie teraz byłoby słychać Marsz Mendelsona. Przyzwyczajony byłem do głównej bohaterki twardej i nieposkromionej....

myfascinatingbooks | 2016-06-08

Chyba ta część najmniej mi się podobała z całego cyklu.