Piętno Rzeki

Tłumaczenie: Marek Najter
Cykl: Mercedes Thompson (tom 6)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
River Marked
Mercedes Thompson
Sweet

Mercedes Thompson, kojot nie całkiem pospolity. Nie boi się złego wilka, ale pęka przed własną matką. Bohaterka pełną gębą. Nic dziwnego, że ciągle wpada w kłopoty po uszy. Zawsze wiedziała, że jest inna. I nie chodziło tylko o to, że potrafi reperować silniki Volkswagenów. Mercy to zmiennokształtna. Cechę tę odziedziczyła po swoim ojcu. Nigdy nie poznała nikogo ze swojego gatunku. Aż do...

Zawsze wiedziała, że jest inna. I nie chodziło tylko o to, że potrafi reperować silniki Volkswagenów. Mercy to zmiennokształtna. Cechę tę odziedziczyła po swoim ojcu. Nigdy nie poznała nikogo ze swojego gatunku. Aż do teraz.

Zło mieszka w dorzeczu rzeki Kolumbia – tylko jeden człowiek może mu stawić czoła. Mercy i jej towarzysz Wilkołak alfa, będą potrzebować jego pomocy. Jeśli chcą przeżyć...

źródło opisu: http://fabrykaslow.com.pl/

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl/

Będę tęsknić za Mercy, jej watahą wilkołaków, ukochanym Adamem i najlepszym przyjacielem Samem, bo wszystko wskazuje na to, że nie prędko znowu się spotkamy. Szkoda. Ja w każdym razie na polskie wydanie następnych tomów nie trafiłam i nie wiem nawet czy będą one po polsku wydawane w dalszym ciągu.
Po kolejnym tomie jestem wciąż zachwycona przygodami pani mechanik, i dlatego jeszcze bardziej żałuję, że zbyt szybko się nie spotkamy.
Pani Briggs po raz kolejny doskonale buduje nastrój, napięcie i dawkuje emocje. Polecam jak zawsze.

DonSzabla | 2015-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2015

Przygodę z Mercedes Thompson zacząłem dość chaotycznie, bowiem sięgnąłem najpierw po najnowszą część serii, nie znając kompletnie fabuły poprzednich. Zaintrygowała mnie głównie okładka i całkiem ciekawy opis, który potrafi przyciągnąć uwagę potencjalnego czytelnika. Trzeba przyznać, że fabryka słów robi fantastyczne okładki i wydaje swoje książki bardzo starannie. Czas przejść jednak do konkretów, czyli do tego, co znajdziemy w środku.

Każdy z nas zapewne słyszał znane powiedzenie: Nie oceniaj książki po okładce. Ja zaryzykowałem i postanowiłem zagłębić się z fabułę powieści pani Briggs. Co z tego wynikło? Zapraszam do przeczytania dalszej części recenzji.

Początek książki jest w typowym babskim stylu. Główni bohaterowie powieści Mercedes i Adam szykują się do zalegalizowania swojego związku. Innymi słowy: chcą wziąć ślub. Wprawdzie łączy ich zupełnie inna więź - ona potrafi zmieniać się w kojota, a on w wilkołaka - ale warto przyjąć ten sakrament dla samej wygody.Jak to bywa...

Justyna Antoniewicz | 2015-07-19

Mercedes Thompson, kojot nie całkiem pospolity.
Mercy to zmiennokształtna, nie poznała nikogo ze swojego gatunku. Cechę odziedziczyła po swym ojcu.Razem ze swoim towarzyszem Wilkołakiem alfa będę musieli się zmierzyć ze złem żeby przeżyć.
Zachwyciła mnie ta powieść napisana wspaniale,budowała napięcie od początku do końca wartka akcja po prostu doskonała według mnie książka świetna.

kaktusowaona71 | 2015-01-23
Przeczytana: 2015 rok

Chyba już się zmęczyłam przygodami Mercedes.. albo ta część jest zdecydowanie najsłabsza, albo i jedno i drugie... Przeczytałam niejako " siłą rozpędu" ale książka jako taka, nie pozostawiła we mnie żadnych wyraźnych wrażeń. Całkowicie nijaka, a aby nie wiało z niej kompletną nudą i powieleniem , zagmatwana w legendach i tłumaczeniach jako "zasłonie dymnej" . Niestety rozczarowała mnie na tle poprzednich części.

Paulina | 2018-07-23
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 23 czerwca 2018

Urządziłam sobie weekendowy maraton z Mercy, by nadrobić zaległości, a raczej tak jakoś samo wyszło, że z jednej książki zrobiły się trzy, a z piątku niedzielny wieczór. Niby byłam obecna, a jednak chyba coś przegapiłam… leniwy weekend, deszcz i wszechobecna szarość za oknem tylko zachęcały do leżenia pod ciepłym kocykiem i przenoszenia się do fikcyjnego świata. Skoro pogoda sama mnie zachęcała, bym dała się porwać lekturze, nie zamierzałam się temu opierać. Praca mogła poczekać, zajęcia domowe również. Nic nie stało na przeszkodzie, by chwilę się zrelaksować i oderwać od rzeczywistości. Ale, czy czytanie trzech części z rzędu to był dobry pomysł?

Mercy zaczyna panikować przed ślubem… boi się matki, a ona tylko pogarsza sytuację, wymyślając coraz to nowsze „ozdobniki” ceremonii. Tym razem padło na motyle i balony, a Mercy w nagłym przypływie paniki postanowiła po cichu i na własnych zasadach dotrzeć do ołtarza.
Jednak uroczystość znów ją zaskoczyła, tak samo, jak miesiąc...

agatrzes | 2015-02-17

Mercedes Thompson to kobieta – kojot, mechanik samochodowy, która doskonale radzi sobie z wilkołakami, a nawet z wampirem, ale drży przed własną matką. Odważna, niepokorna, pyskata i przyciągająca kłopoty jak magnes. Jeśli w okolicy czai się zło, nie ma wątpliwości, że stanie na drodze naszej miłej Mercy, która zawsze podejmuje rzuconą jej rękawicę, przyprawiając nie tylko o ból głowy swojego narzeczonego i towarzysza Adama – alfę stada wilkołaków Dorzecza Kolumbii.

Nie będę ukrywać, że „Piętno rzeki” to najbardziej wyczekiwana przeze mnie tegoroczna premiera. Dwa i pół roku, które upłynęły od mojego ostatniego spotkania z bohaterami wystawiły moją babską ciekawość na ciężką próbę. Miałam żal do wydawcy, że skazuje mnie na tak długie oczekiwanie, ale kiedy w zapowiedziach Fabryki Słów pojawiła się informacja, że szósta część przygód Mercy nadchodzi, rozgoryczenie ustąpiło miejsca radości.

W szóstym tomie serii Adam i Mercedes szykują się do zalegalizowania łączącego ich związku,...

ignis | 2013-11-29
Przeczytana: listopad 2013

Przykro to stwierdzić ale niestety każda kolejna cześć jest słabsza, w porównaniu do jedynki czy dwójki River Marked jest kiepska, akcja jest nieco pokręcona a nasza Mercedes niestety stała się przewidywalna. Lubię tą serię i pewnie sięgnę po kolejną część, ale nie ukrywam że drugoplanowi bohaterowie zaczęli mnie bardziej interesować niż nasza główna bohaterka, w szczególności Ben o którym chciałabym coś więcej wiedzieć bo myślę że to dopiero byłaby fantastyczna historia do przeczytania. TEAM BEN łączmy się ;D

Anetka | 2015-07-01

cmentarz-zapomnianych-ksiazek.blog.onet.pl

Myślałam, że ostatnia już część cyklu o Mercedes Thompson niczym mnie nie będzie w stanie zaskoczyć. Znałam wszystkie tomy, bohaterowie nie są mi obcy, wszystkie tajemnice nie znane zwykłemu śmiertelnikowi już odkryłam. Autorka jednak znów popisała się niezwykłą wyobraźnią.

Mercy i Adam wzięli ślub. Tak, ja też w to nie wierzyłam i do końca czekałam, które się rozmyśli albo coś. W końcu to dwie szczególnie ceniące sobie niezależność jednostki i jakoś ciężko mi było sobie ich wyobrazić jako jedno. A jednak ! I nawet obeszło się bez skandali, kłopotów, co jest aż nienormalne jeśli chodzi o tą dwójkę ;)

Idylla jednak nie trwa długo, bo już podczas miesiąca miodowego stają twarzą w twarz z przeszłością Mercy i obowiązkami Adama.
Pojawiające się nowe ofiary i zaginięcia przy rzece niepokoją cały ponadnaturalny świat, szczególnie, że może mieć to ścisły związek ze stworzeniem znanym do tej pory tylko z mitów. Pokonać je może tylko ktoś...

Nanik | 2016-03-22
Przeczytana: 12 marca 2016

Po dłuższej przerwie (wywołanej znużeniem z powodu zbyt schematycznej fabuły) wróciłam do serii o Mercy Thompson. "Piętno rzeki" było o tyle miłym zaskoczeniem, że tym razem mogłam poobserwować parę bohaterów bez wiszącego im nad głowami stada wilkołaków. Fajnie było przekonać się, jak ewoluował ich związek, jak radzą sobie z zaufaniem i współpracą. Autorka poświęciła im trochę więcej uwagi i to przywróciło moje zainteresowanie serią.

Cała opinia: http://nanikowy.blogspot.com/2016/03/pietno-rzeki-patricia-briggs.html

myfascinatingbooks | 2016-06-08

Chyba ta część najmniej mi się podobała z całego cyklu.