Zakazany wic, czyli polski dowcip polityczny 1944-1990

Okładka książki Zakazany wic, czyli polski dowcip polityczny 1944-1990 Władysław Tocki
Okładka książki Zakazany wic, czyli polski dowcip polityczny 1944-1990
Władysław Tocki Wydawnictwo: Łomżyński Tygodnik Społeczny 'Kontakty' rozrywka
rozrywka
Łomżyński Tygodnik Społeczny 'Kontakty'
1990-01-01
1990-01-01
dowcipy

1903

Zbiór średnio śmiesznych dowcipów z czasów PRLu, w swoim czasie przy wódce daleko lepsze się opowiadało.

Trochę odkurzonych dowcipów politycznych, dla młodych pewnie nie wszystkie zrozumiałe.

Bardzo dobry zbiór dowcipów z minionych lat. Książka jest podzielona na kilka części - w zależności od ekipy rządzącej (Bolesław Okrutny, Władysław Bałamutny, Edward Hojny, Wojciech Zbrojny). Zamiast opinii - kilka kawałów, może i z brodą, ale mnie bawią.

***
- Panie majster! Ruskie w kosmos polecieli!
- Wszystkie?
- Nie, jeden.
- To co mi głowę zawracasz!

***

Na granicy polsko-czechosłowackiej spotkały się dwa psy. Ten, co biegł do Polski, pyta:
- Po co ty biegniesz do Czechosłowacji?
- Żeby się u was najeść. A po co ty biegniesz do Polski?
- Żeby się u was naszczekać.

***

Do drogerii wchodzi klient i zwraca się do kierownika:
- Towarzyszu, poproszę żyletki.
- Nie ma. - pada odpowiedź.
Kiedy klient wyszedł, ekspedientka dziwi się:
- Panie kierowniku, przecież mamy żyletki w kilku gatunkach?
- Jak on taki towarzysz, to niech się sierpem goli.

Gazeciarz do żołnierza sowieckiego:
- Towariszcz! Kup gazetę!
- Ja nie kuraszczy - odpowiada żołnierz.

***
- Panie majster! Ruskie w kosmos polecieli!
- Wszystkie?
- Nie, jeden.
- To co mi głowę zawracasz!

Na granicy...

Niektóre dowcipy nadal funkcjonują, tylko nazwiska się zmieniły i zamiast "Trybuny Ludu" gadają teraz o "Gazecie Wyborczej".

Podejrzewam, że żarty bawiłyby mnie bardziej, gdybym żyła w tamtych czasach, albo miała większe pojęcie o historii (ale i tak większość jest dość zabawna).

Polecam, świetny zbiór dowcipów sytuacyjnych....odzwierciedla obraz tamtych czasów...

• W domowej bibliotece
  • Przeczytane w 2016r.