A Lady at Last
romans, powieść historyczna
Iwonka58

Jamajka, Anglia, Irlandia, 1820 Amanda i Cliff; córka pirata i znany żeglarz pozostający w służbie Korony; zuchwała dziewczyna i przestrzegający honorowego kodeksu dżentelmen; nieokiełznana piękność i bywały w salonach uwodziciel. Czy będzie z nich para? Śmierć skazanego na szubienicę ojca to dla Amandy nie tylko powód do głębokiego smutku. To także koniec beztroskiego, pełnego przygód...

Jamajka, Anglia, Irlandia, 1820

Śmierć skazanego na szubienicę ojca to dla Amandy nie tylko powód do
głębokiego smutku. To także koniec beztroskiego, pełnego przygód życia na Jamajce. Nie może sama zostać na wyspie, której mieszkańcy nie bez przyczyny nazwali ją Dzikuską. Wychowywana przez ojca, wie, że w Anglii mieszka jej matka, dama obracająca się w najlepszym towarzystwie. Amanda przyjmuje pomoc urzeczonego jej urodą Cliffa de Warenne`a. Słynny żeglarz zabiera ją na pokład swojego płynącego do Europy statku. Czując się odpowiedzialny za pełną temperamentu dziewczynę, trzyma na wodzy własną namiętność. W Londynie zamierza przekazać Amandę jej matce. Tymczasem...

źródło opisu: Arlekin - Wydawnictwo Harlequin Enterprises, 2011

źródło okładki: http://www.harlequin.pl

Justyna Antoniewicz | 2015-03-28
Przeczytana: 28 marca 2015

Opowieść o miłości, namiętności i poświęceniu...Opowiada powieść o Amandzie Cliff i ojcu, który piratem jest i został niesłusznie skazany na powieszenie, ścięty na szubienicę. Amanda nie chce zostawić ojca, pragnie go uratować, ale nie jest to możliwe..bardzo cierpi, smutna jest nie mogąc pomóc kochanemu tacie.
Wyjeżdża do swojej matki, od której ojciec odebrał gdy była maleńka matka urodziła ją w wieku 17lat i nie umiała wychować, otoczyć opieką.
Po stracie swojego kochającego Ojca pragnie odnaleźć swoją matkę Dulcea, gdy spotyka ją matka jest obojętna nie interesuje się losem córki, co się z nią dzieje. Amanda nienawidzi matki za to że nie potrafi jej kochać.
Przepiękna, cudna historia wciągła mnie do przeczytania, odprężająca ciekawa lektura na miły wieczór!!!

Patrycja | 2011-06-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione

Czarująca opowieść o miłości, oddaniu ... i niebezpieczeństwie. Świetnie oddaje klimat tamtej epoki. SERDECZNIE POLECAM!

wiola1345 | 2016-09-17
Przeczytana: 23 września 2016