Programowanie. Od podstaw

Tłumaczenie: Radosław Meryk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wrox". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
Beginning Programming
83-246-0057-4

Przystępny kurs programowania dla wszystkich Poznaj najpopularniejsze języki programowania Zorganizuj sobie pracę przy tworzeniu aplikacji Napisz własny program Przetestuj aplikacje i usuń błędy Mimo dynamicznego rozwoju informatyki wśród większości użytkowników komputerów nadal istnieje przekonanie, że programowanie jest zajęciem dla wybrańców posiadających ogromną i niemal tajemną...

Przystępny kurs programowania dla wszystkich
Poznaj najpopularniejsze języki programowania
Zorganizuj sobie pracę przy tworzeniu aplikacji
Napisz własny program
Przetestuj aplikacje i usuń błędy
Mimo dynamicznego rozwoju informatyki wśród większości użytkowników komputerów nadal istnieje przekonanie, że programowanie jest zajęciem dla wybrańców posiadających ogromną i niemal tajemną wiedzę. Tymczasem pisanie programów to umiejętność, którą może opanować każdy. Oczywiście nauka programowania wymaga poznania wielu zagadnień teoretycznych i praktycznych, ale nie wymaga od osoby uczącej się żadnych niezwykłych umiejętności. Każdy może poznać zasady pisania programów, zarówno dla celów hobbystycznych, jak i zawodowych.

Książka "Programowanie. Od podstaw" to podręcznik programowania przeznaczony dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją komputerową przygodę. Zawiera uniwersalne wiadomości przydatne każdemu programiście niezależnie od tego, co i w jakim języku będzie tworzyć. Czytając ją, poznasz wady i zalety różnych języków programowania, sposoby realizacji typowych zadań programistycznych i metody testowania aplikacji. Dowiesz się, jak komputery przechowują informacje, jakie systemy liczbowe wykorzystuje się w programowaniu i jakie narzędzia będą Ci potrzebne podczas pracy. Zdobędziesz solidne podstawy, które pozwolą Ci na dalsze rozwijanie swoich umiejętności.

Sposób interpretacji kodu źródłowego przez komputer
System binarny i szesnastkowy
Warsztat pracy programisty
Komentarze w kodach programów
Definiowanie zmiennych
Instrukcje warunkowe
Testowanie i usuwanie błędów
Projektowanie interfejsów użytkownika
Operacje na plikach