Mieszanka firmowa

Seria: Biblioteka Satyry
Wydawnictwo: Czytelnik
satyra
ciarach

Kabaret Starszych Panów, mimo upływu lat ciągle śmieszy i zdobywa nowych miłośników. Fragmenty piosenek czy powiedzonek z kabareciku na stałe weszły do polskiego języka. "Mieszanka firmowa" to obszerny wybór tekstów jednego ze Starszych Panów - Jeremiego Przybory. W książce zamieszczono najzabawniejsze fragmenty nie tylko z Kabaretu Starszych Panów ale i z takich programów jak Teatr Eterek, Baśnie Szeherezadka, Listy z podróży, Miłość do magister Biodrowicz oraz Divertimento.

źródło opisu: Czytelnik, 1977

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

ciarach | 2011-03-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 08 marca 2011

Tego języka i humoru już dzisiaj spotkać się nie da. Dlatego sięgnąłem po tę książkę. Trudno mi się rozstać, ot tak, z Jeremim Przyborą... Jak to powiedzieć.., rewelacja z nostalgiczną łezką w oku :)

Olu | 2017-03-06
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane