Rosyjski sfinks. Rosjanie wśród innych narodów.

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
83-05-13058-4
Medullita

W tej książce Autor ukazuje osobliwosści charakteru narodowego i dziejów Rosjan na tle kilkudziesięciu narodów świata: Niemców, Anglików, Francuzów, Włochów, Holendrów, Szwedów, Hiszpanów, Amerykanów, Japończyków, Chińczyków, Hindusów, Żydów i innych. Jej lektura często zaskakuje i skłania do zadumy nad różnorodnością kultur etnicznych, paradoksalnością ludzkich działań, meandrami procesu historycznego oraz wielką zagadką przyszłości cywilizacji. Mamy nadzieję, że przedstawione tu opisy, wnioski i hipotezy wzbudzą nie mniejsze zainteresowanie i kontrowersje niż głośna praca Autora o charakterze narodowym Polaków.

źródło opisu: Książka i Wiedza, 1999

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Medullita | 2011-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2011

Książka przybliżająca nam naszych sąsiadów, pozwalająca lepiej ich poznać i zrozumieć. Niestety Lewandowski trochę się powtarza.

ArtZ72 | 2016-12-16
Na półkach: Socjologia, Rosja, Przeczytane