Jezioro Księżycowe

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
The Golden Apples
literatura piękna
angel

W "Jeziorze Księżycowym" w scenerii poetyckich obrazów przyrody toczy się opowieść o pięknym wyczynie Locha Morrisona, opowieść pełna humoru, zwłaszcza w kreśleniu postaci.

źródło opisu: okładka

nulla | 2017-11-14
Przeczytana: 09 listopada 2017

Tomik zawiera dwa opowiadania: "Jezioro księżycowe" i "Czerwcowy wieczór". Obydwa opowiadania świetnie oddają klimat parnego lata na południu Stanów (przynajmniej tak je sobie zawsze wyobrażałam), bardzo udanie oddają klaustrofobiczną atmosferę małego miasteczka, w którym rządzą uprzedzenia i utarte zwyczaje. Głównych bohaterów opowiadań, którymi są młodzi ludzie, obserwujemy w momentach, w których jeszcze dostrzegają, że świat rzeczywisty różni się od oficjalnej narracji; jeszcze próbują wyrównać różnice, ale oni też są w swoich szufladkach: dziewczyna z dobrego domu, dziwaczka, sierotka. Na granicy obu światów porusza się łącznik pomiędzy dwoma opowiadaniami - Loch.
W warstwie fabularnej sporo się dzieje, wszystko jednak zatopione jest w trochę nierzeczywistej, bajkowej aurze południowego świata.
Nieco nudne, pozostawiają jednak w duszy osad... Obrazy i refleksje wyczarowane przez autorkę są trwałe,

Alek K | 2019-01-02
Na półkach: Przeczytane, Wywalone