Nazwać Boga.Teksty Paula Ricoeura

Tłumaczenie: Robert Grzywacz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Żródła myśli filozoficznej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WAM
Du texte a l'action : essais d'herméneutique, Lectures, Aux frontieres de la philosophie
978-83-7505-591-7
filozofia i etyka
n0e

Czy w świecie współczesnym - świecie wielości i różnorodności dyskursów funkcjonujących w przestrzeni publicznej - dyskurs religijny staje się jednym z wielu, pozbawionym wszelkiej swoistości Czy w sferze pluralistycznego współistnienia rozmaitych dyskursów religijnych można uprzywilejować jeden z nich - ten, który jest naszym własnym: poprzez narodzenie, wychowanie, przynależność kulturową Co począć z przypadkowością takiego osobistego zakorzenienia w pewnej odmianie dyskursu religii - czy jest ono wciąż racjonalne Prezentowane teksty podejmują te i podobne pytania poprzez rozmyślanie, kolejno, nad świadectwem jako interpretacją, nad związkiem filozoficznej teorii interpretacji z hermeneutyka biblijną, i wreszcie nad pierwotnym dyskursem interpretującym doświadczenie wiary.

źródło opisu: http://www.poczytaj.pl/190532

źródło okładki: http://www.poczytaj.pl/190532