Mikołaj Kopernik. Chłopak,który sięgnął gwiazd

Wydawnictwo: Zielona Sowa
978-83-7623-803-6
Isadora

Przed wami pierwsza w Polsce książka o Mikołaju Koperniku dla dzieci.W niezwykle humorystyczny,lekki sposób opowiada o życiu,dokonaniach i czasach jednego z najwybitniejszych Polaków.Setki ciekawostek o tym,co jadł,jak się ubierał,z kim walczył,gdzie podróżował.Mnóstwo pięknych,poglądowych,często zabawnych ilustracji i zdjęć pozwoli poczuć klimat tych niezwykłych czasów.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.ksiazki.wp.pl

Isadora | 2011-03-08
Przeczytana: 08 marca 2011

Chcę Wam dziś zaproponować coś zupełnie nowego i absolutnie wyjątkowego.
Książka,którą mam przed sobą to zarazem rzetelnie opracowana biografia jednego z najwybitniejszych polskich uczonych,perfekcyjnie dopracowany,wręcz dopieszczony album,którego estetyka wykonania po prostu zachwyca,jak i podręcznik historii,który nie zniechęci i nie znudzi czytelnika,a wręcz przeciwnie - zaspokoi jego głód wiedzy i zachęci do dalszych eksploracji.
Ogromną zaletą tej publikacji jest to,że choć przeznaczona jest dla młodego odbiorcy,próżno w niej szukać nieścisłości,skrótów,przemilczeń,które zwykle świadczą o tym,że autorowi nie chciało się przekazać i dostosować posiadanej wiedzy do poziomu odbiorcy.Ogrom informacji zawartych w książce z pewnością by przytłaczał,gdyż autor nie ograniczył się jedynie do samej opowieści o Mikołaju Koperniku.Z wielkim rozmachem nakreślił realia historyczne,obyczajowe i społeczne,w których egzystował uczony i zrobił to w tak przystępny,intrygujący i nieszablonowy...

Dotka76 | 2011-03-10
Na półkach: Biografie, Przeczytane
Przeczytana: 01 lipca 2011

Dla dzieci i młodzieży świetna!

Magda | 2013-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2012