Za murami poprawczaka : refleksje i wspomnienia

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza ŁOŚGRAF
978-83-87572-09-9
literatura faktu
Annalynne

"(...) Jeśli ktoś szuka w tej książce jakiejś oryginalnej egzotyki i sensacji, to zapewne też ją tam znajdzie, ale nie to - jest w niej najważniejsze. Wielką wartością i zarazem głównym przesłaniem tejże książki jest bowiem niesamowity, pedagogiczny optymizm i głęboka wiara, że w każdym, nawet najgorszym człowieku jest jakaś mała iskierka dobra." Anna Nowicka-Chachaj (fragment Posłowia) Dla kogo jest ta Książka 1. Jeśli jesteś studentem albo uczniem, zainteresowanym pedagogiką, psychologią, resocjalizacją lub prawem - przeczytaj ją koniecznie! 2. Jeśli jesteś nauczycielem, instruktorem, wychowawcą młodzieży zagubionej lub trudnej albo osobą zainteresowaną pracą w poprawczaku - też ją przeczytaj. 3. Jeśli jesteś złodziejem, blokersem czy też innym trudnym nielatem, nie pozbawionym jednak wiary, nadziei i honoru - spróbuj ją także spokojnie przeczytać. 4. Jeśli jesteś rodzicem, księdzem, policjantem, politykiem lub zwyczajnym, uczciwym człowiekiem - to warto, byś również ją poczytał.

źródło opisu: merlin.pl

źródło okładki: merlin.pl

Adrianna | 2016-09-26
Przeczytana: 2015 rok

Była to pierwsza książka z danej tematyki, którą podjęłam na pierwszym roku studiów, i która mnie ujęła. Świetne opowieści o realiach pracy w zakładzie poprawczym, o tym, że warto wierzyć w drugiego człowieka.
Czytając ją utwierdziłam się w przekonaniu, że to, co robię, jest tym, co lubię robić.
Świetnie napisana, z łatwością przyswaja się tekst. Polecam.

Archer | 2017-07-12
Przeczytana: 10 lipca 2017

Książka napisana przez praktyka. Jak sam zaznacza na wstępie, nie jest on specjalistą od pisania, co daje się wyczuć w wielu miejscach podczas czytania (liczne błędy, bardzo potoczny styl wypowiedzi). Zdecydowanie nie jest to książka akademicka. Jest jednak coś w niej, co strasznie przyciąga, coś dzięki czemu możemy poczuć się jak osoba faktycznie uczestnicząca w opisywanych sytuacjach. Nie wiem, czy to kwestia tego, że książka jest w dużej mierze opowiadaniem, czy to po prostu zasługa Pana Makowskiego i jego prostota. Fakt, niekiedy stosowane przez niego metody wydają się być tak abstrakcyjne, że aż wręcz niemożliwe, jednak zagłębiając się w treść książki miałam chęć oddania się pod jego opiekę i przeżycia z nim chociaż jednego dnia w "Domu Poprawczym".

Książkę jak najbardziej polecam. Zmienia oblicze współczesnej resocjalizacji, napawa optymizmem oraz zmusza do refleksji.

Agugu | 2016-10-15
Przeczytana: 2016 rok

Warto sięgnąć po tą książkę! Zachwyciła mnie szczególnie pierwsza część, ta bardziej praktyczna. Przygody nie z tej ziemi! Oczywiście pozostałe strony też mają coś w sobie tyle, że już są z innego rodzaju.

Milenka | 2017-05-30
boskagodzilla | 2016-10-30