Sztuka Dalekiego Wschodu. Studia.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Artystyczny Orient". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Neriton
978-83-7543-042-4
sztuka

Zbiór esejów orientalistów polskich o sztuce Dalekiego Wschodu - Chin, Japonii i Korei - dotyczący sztuki dawnej, problemów konserwatorskich, recepcji sztuki orientalnej w Polsce oraz sztukę nowoczesną. Seria pod redakcją Jerzego Malinowskiego.

źródło okładki: http://www.empik.com/sztuka-dalekiego-wschodu-stud...»

Ciekawy zbiór esejów dotyczących różnych dziedzin sztuki wschodniej, głównie chińskiej i japońskiej, przy czym potrzebna mi była zaledwie część z tego (praca na muzealnictwo, tak?). Kilkanaście esejów poświęconych jest mniej znanym i rzadziej poruszanym problemom, jak konserwacja drzeworytów czy kolekcjonerstwo sztuki azjatyckiej.

kielecek | 2013-05-24
Na półkach: Teraz czytam

Profesor Malinowski jest wyjątkową postacią zarówno jako badacz,pedagog ale też i prywatnie-jest przemiłym starszym panem, który w niezwykle dowcipny sposób opowiada o rzeczach, których większości z Nas nie będzie dane zobaczyć.Coś, co powstało pod Jego czujnym okiem, musi być dobre :)

Agłaja | 2016-10-31
Man1ex | 2014-10-06