Tak było

reportaż
Wydawnictwo Lubelskie
1962-01-01
1962-01-01

Okładka książki Aleksy Łosiew, czyli rzecz o tytanizmie XX wieku Zofia Abramowicz, Michał Bristiger, Eugeniusz Czaplejewicz, Alexander Haardt, Wiktor Jerofiejew, Lilianna Kiejzik, Aleksy Łosiew, Mikołaj (Nikołaj) Łosski, Zbigniew Maciejewski, Mirosław Nowaczyk, Teresa Obolevitch, Paweł Rojek, Mirosław Szetela, Wiktor Szetela, Aza Tacho-Godi, Elena Tacho-Godi, Jacek Uglik, Konstanty Zienkin, Jacek Zychowicz
Aleksy Łosiew,... Zofia Abramowicz, M...

Wspomnienia pobytu w więzieniu w obozie Ravensbruck i Auschwitz-Birkenau napisana z perspektywy drugiej osoby.Z początku trochę nudnawa ale warto przeczytać szczególnie końcowy pobyt w Birkenau..dramat.Szkoda że brak opisu ewakuacji autorki z obozu i momentu wyzwolenia.

Świadectwo okropnego piekła, polecam każdemu, szczególnie w dzisiejszych czasach gdy niemiecka i ogólnie zachodnia propaganda stara się zafałszować retorykę, jakoby obozy zagłady były polskie. Dzięki takim książkom prawda nigdy nie zostanie zapomniana.

• Z biblioteki stacjonarnej/internetowej

Dodaj cytat z książki Tak było