Pasaże

Tłumaczenie: Ireneusz Kania
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pisarze języka niemieckiego". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Passagen-Werk
978-83-08-04429-2

Esej z obszernym zbiorem notatek, szkiców i korespondencji związanych z powstaniem dzieła. Filozoficzne i kulturoznawcze spojrzenie na przemiany społeczne i kulturowe, zachodzące przedstawione na przykładzie XIX-wiecznego Paryża, których symbolem stają się właśnie tytułowe pasaże.

źródło okładki: http://alejka.pl/pasaze.html

Naprawdę to zrobiłam.

| 2012-10-05

Jeśli zdobędę tę górę to będzie mój piąty ośmiotysięcznik. I Korona Świata już tuż, tuż. Nie mam złudzeń, nie będzie łatwo, ale z doświadczenia wiem, że kiedy już wdrapię się na szczyt to widok stamtąd będzie piękny i w pełni satysfakcjonujący.

igyi | 2017-03-08
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
pasiasta | 2014-05-20
laurauzeda | 2014-04-09
Bruno Schulz. Festiwal 2015 trwa do końca tygodnia

13 października we Wrocławiu rozpoczyna się Bruno Schulz. Festiwal 2015. Czego nie może zabraknąć w programie wydarzenia? Oczywiście, spotkań literackich i dyskusji. Tematyka tych zaplanowanych na tegoroczną edycję zapowiada się frapująco.