Historia rzeczy codziennych

Wydawnictwo: MG
4 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
978-83-61297-36-9
przedmioty, historia, wynalazki, kultura,

Krótkie opisy przedmiotów, bez których trudno dziś wyobrazić sobie życie - żarówek, żelazek, samochodów, samolotów, okularów i innych - ujętych w żartobliwe, lekko napisane notki. Wielką zaletą książki są unikatowe ilustracje.

Dociekliwy_Kotek | 2011-03-06
Przeczytana: styczeń 2011

E, słabo. Nie dość, że styl irytujący (na co komu tyle wielokropków i cały ten naciągany humorystyczny styl zakończeń?) to jeszcze zamiast rzeczowej wiedzy i merytorycznej rzetelności obrywamy laniem wody i pisaniem komunałów nie wiadomo po co i na co. O błędach rzeczowych (osiem muz, minimetry zamiennie z milimetrami) nie wspominając. I niech mi ktoś powie, czemu taki szajs jest taki drogi?

iusta | 2017-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2017

Szkoda, że nie ma informacji, że książka adresowana jest do młodzieży i dzieci, to może oceny byłyby wyższe i mniejsze rozczarowanie. W każdym razie irytuje infantylny styl, jakieś wierszyki dla dzieci, przysłowia wplatane i innego rodzaju nadmierne lanie wody. Ale wydana ładnie, sporo ilustracji...

Limetka | 2014-12-26
Na półkach: Inne, Posiadam, Przeczytane