Politics
politologia, polityka, poradnik
nir

Kenneth Minogue, profesor nauk politycznych w Londyńskiej Szkole Ekonomii i Nauk Politycznych oraz dyrektor Centrum Studiów Politycznych w Londynie, jest autorem licznych prac i esejów naukowych z zakresu teorii polityki. W tej książce w fascynujący sposób odtworzył historyczną drogę zmian pojęcia polityki, jej meandry i manowce. Śledził zachowania polityków, funkcjonowanie rządów, stosunki międzynarodowe, a także uchylił drzwi do przyszłości polityki. W ten sposób stworzył przewodnik dla tych, którzy chcieliby politykę zrozumieć.

źródło opisu: www.proszynski.pl

źródło okładki: www.proszynski.pl

MonicaAlice | 2014-10-19
Na półkach: Przeczytane, Historia, Polityka
Przeczytana: październik 2014

Autor krąży wokół tematów związanych z historią i politologią, jednak oprócz kilku zdawkowych tez w zasadzie nie udziela (lub udziela w sposób zrozumiały tylko sobie...) precyzyjnej odpowiedzi na pytanie czym jest współczesna polityka, jak należy ją rozumieć i definiować.

książek: 2061
AnnaSikorska | 2015-11-23