Szmaragdowy krucyfiks

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Labirynt". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
83-11-07367-8
kryminał
megiddovl

Powieść kryminalna autorstwa Alberta Wojta (prawdziwe nazwisko: Wojciech Sadrakuła).

źródło opisu: Opis autorski

Galfryd | 2016-01-02
Przeczytana: 29 grudnia 2015

W USA wynajęty zostaje przez zbiegłego z PRL bonza partyjnego (zbiegł, bo kradł i jego koniec w PRL był bliski...) detektyw polskiego pochodzenia. Ma on wrócić deo Polski i przywieść stanowiący własność klienta Szmaragdowy Krucyfiks.
Na miejscu, w Warszawie, detektyw trafia w prawdziwy tłum ludzi szukających krucyfiksu. Krucyfiks jest tak wartościowy, ze trup zaczyna słać się gęsto, a równolegle do Amerykanina śledztwo prowadzi nasza SB, ze stałymi bohaterami Wojta - kapitanami Grzelakiem i Jodeckim.
Zdecydowanie najsłabsza powieść Wojta, jaką znam. Nieinteresujący temat (tytułowy krucyfiks jako przedmiot pożądania do pięt nie dorasta np. Sokołowi Maltańskiemu), dużo za dużo postaci (tak lekko licząc, połowa byłaby do wyrzucenia), w których wzajemnych relacjach nawet uważny czytelnik zaraz się zgubi, akcja miotająca się bez sensu pomiędzy Warszawą a Rytrem.
Do tego mocno niesatysfakcjonujące rozwiązanie zagadki - tyle że za twist z Morzyńską mały plusik się należy.

Fajny, PEERELOWSKI kryminał. Polecam miłośnikom gatunku.

Phila | 2017-10-28
Przeczytana: 28 października 2017

Popieram wpisy krytykujące jakość tego kryminału. Ogólny bałagan i błędy - określę je jako techniczne. Jak można w Polonezie tak szybko "przepchnąć" kierowcę na fotel pasażera? I o dziwo - po interwencji jankesa - kierowca "przesunął" się na miejsce kierowcy. Lub to - też jest niezłe - "Metaliczne uderzenie pocisku o sztachetę". O ile wiem, to sztachety są drewniane, a przynajmniej w czasach w których rozgrywa się ta akcja.

Agata | 2015-10-04
Na półkach: Teraz czytam

Kiepsko. Chaotyczna akcja rozdwojona na poczynania a) irytującego prywatnego detektywa z Nowego Jorku Jonathana Dembinsky'ego b) miotającej się milicji obywatelskiej. Mnóstwo postaci trudnych do zapamiętania. Z trudem przebrnęłam (a jestem fanką powieści milicyjnych).

Damian Bardak | 2013-07-26

Irytujący główny bohater, detektyw Fagas.

tomek128 | 2018-04-06
DamianMM | 2017-12-17