Mężczyzna w kwiecie wieku

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Virietis labakajos gasos
literatury łotewska
Valanthe

Bohater mężczyzny w kwiecie wieku to najbardziej złożona postać w twórczości pisarza i chyba mu najbliższa, jest właśnie człowiekiem, który znalazł się w trudnym przełomowym momencie życia; choć zdawałoby się, że nic już ono nie przyniesie nowego, nieoczekiwanie stawia go jednak przed koniecznością dokonania wielu wyborów i przewartościowań. Dramatyczne powikłania przeplatających się wątków - romansowego i zawodowego - oraz zaskakujące ich rozwiązanie to treść tej bardzo szczerej, odważnej książki pisarza, który naprawdę potrafi uchwycić w swej twórczości tętno życia, dostrzec jego nie tylko poważne, lecz niekiedy humorystyczne aspekty, patrzeć z dystansu lub identyfikować się z bohaterem, zmieniać punkt widzenia, ukazywać codzienność w ciekawym,niebanalnym oświetleniu.

źródło opisu: PIW, 1987

źródło okładki: http://cdn4.asteroid.pl/c19/a.swistak.pl/000/222/222698_1024.jpg

koszałekopałek | 2016-10-14
Dama | 2016-10-04