Nietoperze

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry

"Ale Niemcy nie atakowali, tylko pole ostrzału poczęło się zbliżać, powoli i jakby na wyrywki, lecz w sposób widoczny, Kuba pomyślał, iż za godzinę albo pół, może wcześniej, może później, pociski zaczną padać wprost na ich stanowiska, wtedy zacznie się piekło, właśnie że piekło, bo las płonie jak diabelski kocioł. Z prawa odezwały się partyzanckie granatniki..."

źródło opisu: fragment

źródło okładki: wlasne

Ewela_sa | 2013-11-04

Ciekawa książka o tematyce wojennej. Mimo iż dla mojego pokolenia II wojna światowa jest już znana jedynie z kart historii i opowieści dziadków, to fabuła "Nietoperzy" pozwala wejść w tamten świat - świat walki, niepewności jutra, straty bliskich i dążenia do odzyskania wolności. Dla mnie książka ta posiada wciągającą fabułę, ciekawie przedstawione postacie i interesujące przedstawienie myśli, uczuć i dylematów bohaterów.

Zofia Tutaj Smykowska | 2011-03-06
Agata | 2013-12-29