Afrykańskie wędrówki

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Africké cesty
Afryka, podróże,
hunter

Pełne egzotyki i śladów kilku tysiącleci historii są krainy Maghrebu: bogaty pas nadmorski od Tunisu przez Algier do Fezu i Rabatu; spalone słońcem krainy południa – kamienna groźna Szebka, tajemnicza Mzabu, usychające oazy wśród piasków centralnej Sahary zamieszkane przez Szaambów i Tuaregów; usiana pamiątkami punickimi i rzymskimi ziemia Tunezji. Osobliwą urodę tych krain odkrywa w swych wędrówkach autor.

źródło opisu: Iskry

źródło okładki: zdjęcie autorskie