Posłańcy kosmosu

Seria: Omega
Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
Létavice a lunatici
popularnonaukowa

Autor osobiście biorący udział w badaniach gruntu księżycowego, zapoznaje czytelnika ze stanem współczesnej wiedzy o materii pochodzenia pozaziemskiego. Jedynymi przedstawicielami tej materii bezpośrednio dostępnymibadaniom były aż do naszych czasów - epoki sztucznych satelitów, sond kosmicznych i lądowania pierwszych ludzi na księżycu - meteoryty i one właśnie, obok próbek księżycowych, są bohaterami tej książki. Przedstawiona została ewolucja poglądów na pozaziemskie pochodzenie meteorytów, ich klasyfikacja mineralogiczna, skład chemiczny, sposób powstania, wiek bezwzględny itd. Autor pasjonująco relacjonuje, jak wnioski płynące z wyników wieloletnich badań pozwoliły naukowcom sformułować całościowy pogląd na ewolucję i skład chemiczny planet naszego Układu Słonecznego.

źródło opisu: Wiedza Powszechna, 1986

źródło okładki: www.antykwariatpodkarpacki.pl