Moje filmowe perypetie. Pamiętnik

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteczka Interesującej Prozy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
My Movie Business
83-7255-722-1
Achajka

Autor bestsellerów m.in. Świat według Garpa, Hotel New Hampshire i Regulamin tłoczni win opowiada w tej książce o swych trwających trzynaście lat zabiegach i przygodach, związanych z przeniesieniem Regulaminu tłoczni win na ekran. Jest to i zabawna, i chwilami smutna opowieść o trudach tworzenia, o tym, że niełatwo być jednocześnie autorem i współreżyserem, o tym, czemu niekiedy obraz filmowy...

Jest to i zabawna, i chwilami smutna opowieść o trudach tworzenia, o tym, że niełatwo być jednocześnie autorem i współreżyserem, o tym, czemu niekiedy obraz filmowy odbiega od literackiego pierwowzoru, o dążeniu do doskonałości. Wysiłki te zostały uwieńczone sukcesem - powstał film w reżyserii Lasse Hallströma, z Michaelem Caine`em w roli głównej - film równie niezwykły i poruszający jak powieść, stanowiąca jego kanwę.

źródło opisu: polska strona autora

źródło okładki: http://www.digipedia.pl/

JUSTLEE | 2013-02-04
Przeczytana: 2013 rok

Tę książkę należy ocenić w kategorii "gratka dla czytelnika" po przeczytaniu książki i obejrzeniu filmu. Odkrywamy czemu film nigdy nie dorównuje książce ... niezależnie czy scenarzystą tak jak w tym przypadku jest autor książki czy nie. Polecam.