Praktyczny słownik łacińsko-polski

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
978-83-7469-869-6
łacina, słownik, język
gall21

Praktyczny i nowoczesny słownik łacińsko-polski. Niezastąpiona pomoc dla wszystkich uczących się łaciny. Cenne źródło dla każdego, kto pragnie zrozumieć świat antyku, Biblii oraz kulturę średniowiecznej i nowożytnej Europy. Rozszerzone i uzupełnione wydanie słownika to: – większa liczba haseł – wygodny i przejrzysty układ – błyskawiczny dostęp do najczęściej poszukiwanych informacji –...

Rozszerzone i uzupełnione wydanie słownika to:
– większa liczba haseł
– wygodny i przejrzysty układ
– błyskawiczny dostęp do najczęściej poszukiwanych informacji
– znaczenia uporządkowane od najczęstszych do rzadszych
– osobna wkładka z przystępnie objaśnionymi regułami gramatycznymi
– odsyłacze od form nieregularnych
– liczne synonimy, przykłady użycia oraz cytaty i przysłowia

Nasz "Słownik", oprowadzając Czytelników po języku łacińskim, chce pełnić taką rolę jak przewodnik w Rzymie, który od razu uprzedza turystę, że na dokładne poznanie zabytków antycznych życia mogłoby nie starczyć, wskaże więc to, co najbardziej reprezentatywne.Ze Wstępu.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl

źródło okładki: http://www.proszynski.pl

książek: 1992
kryptonite | 2011-11-12
Przeczytana: 2011 rok

W porównaniu z innymi słownikami łacińskimi ten był bardzo przejrzysty i czytelny, szczególnie dla tych, którzy nie bardzo orientują się w tym języku. Plus za dodatek dotyczący gramatyki z przykładowymi odmianami.

| 2011-12-23
Przeczytana: 2009 rok