zWIERzĄTKA/WESOłE WIERSzYKI DLA DzIECI

Wydawnictwo: Eurograf
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

To wesołe wierszyki dla dzieci znanych polskich poetów: Kazimiery Iłłakowiczówny, Ewy Szelburg-zarembiny, Juliana Tuwima. Na załączonej płycie CD znajduje się 18 piosenek. Okładka: twarda, Rok wydania: 2008,

ZaczytanaMery | 2012-08-06
Przeczytana: 04 sierpnia 2012

Nie od dzisiaj wiadomo, że wszystkie dzieci kochają zwierzęta. I te małe: biedronki, pszczółki, myszki, ślimaczki, jak i te większe: pieski, kurki, krówki i niedźwiadki. Wie o tym także każdy poeta piszący wiersze dla dzieci.

„Zwierzątka. Wesołe wierszyki dla dzieci” to zbiór osiemnastu krótkich rymowanych wierszyków autorstwa znanych polskich poetów. W książeczce znajdziemy między innymi znane każdemu wiersze: "Ptasie plotki" i "Spóźnionego Słowika" Juliana Tuwima, ale i również te troszkę zapomniane przez rodziców, ale na pewno nie obce naszym dziadkom wiersze: „Mysz”, „Ile kropek” czy „Wizyta u krowy” Kazimiery Iłłakowiczówny.

Książka wydana jest na pięknym papierze, w dużym formacie i twardej oprawie, która chroni przed zniszczeniem. Ilustracje Moniki Stolarczyk są piękne, kolorowe i przyciągają wzrok. Litery są odpowiednio duże, także nawet dziecko zaczynające czytać nie będzie czuło się zniechęcone.

Do książki dołączona jest płyta CD, na której znajdziemy wszystkie...

Darek DTSG | 2013-08-27
Malina | 2013-08-27