Mrówki Pana Boga

Tłumaczenie: Marcin Arcisz, Iwona Piechnik
Wydawnictwo: Avallon
Meidän Herramme muurahaisia

Mrówki Pana Boga To zbiór barwnych wypowiedzi mieszkańców fikcyjnego miasteczka gdzieś na prowincji w Finlandii. Czytelnik może więc poznać dusze prawdziwych Finów.

źródło opisu: http://hatteria.pl

źródło okładki: http://hatteria.pl

wakahisa | 2014-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2014

Jest to książka opowiadająca o fikcyjnym miasteczku, w którym każdy mieszkaniec ma głos. Tematy poruszane w książce są świeże i powtarzają się w każdym miejscu na świecie. Są to, co prawda gorzkie prawdy, ale napisane „lekką ręką”. Nawet historia o ciężkiej chorobie, a w końcu zgonie nie wywołuje żadnych pozytywnych czy negatywnych odczuć… jest to przekazane w stylu „taka już jest kolej rzeczy, trzeba się z tym pogodzić”.
Książka jest krótka i nie daje lekarstwa na żadne z wymienionych problemów. Są to powszechnie znane prawdy „włożone w usta” fikcyjnym postaciom. Czasami są to nawet problemy, na które nie zwracamy uwagi, a dla innych są ważne. Mimo wszystko uważam, że to książka na jeden wieczór – lekka, przyjemna, ale taka, o której nie będzie się długo pamiętać. Od biedy można przeczytać, ale odkrywcza to ona nie jest.

3_metry_nad_niebem | 2016-01-20
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 19 stycznia 2016

Tyle spraw przewinęło się przez książkę! Wiele błahych, inne śmiertelnie poważne.
Tylu bohaterów! Znajdujemy tu i tych najbiedniejszych jak i wysoko postawionych.
Szybko jednak zapominamy o tym co ich trapiło. W końcu to jacyś tam ludzie. Nie poznajemy ich do końca. Albo nie chcemy tego zrobić. Nie poświęcamy uwagi. Jak mrówkom które zadeptujemy na ulicy.
Czymże jesteśmy? Mrówkami. Mrówkami Pana Boga.

magdalena | 2014-09-22
Przeczytana: 22 września 2014

Pełne ciepła i mądrości króciutkie przemyślenia mieszkańców maleńkiego miasteczka. Głos ma tu każdy-i ksiądz i małe dziecko.
Czyta się całość bardzo lekko i z wielką przyjemnością. Mała rzecz a daje wiele radości i przyjemności.

Monika Zielińska | 2011-03-13
Przeczytana: 13 marca 2011

Ciepła, pełna humoru powieść o mieszkańcach fikcyjnego, fińskiego miasteczka :)

Ptasiek | 2016-04-19
Na półkach: Przeczytane, Wznisienie