Człowiek istota społeczna. Wybór tekstów

Tłumaczenie: Józef Radzicki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "wydanie dwunaste". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
The Social Animal
83-01-13556-5
socjologia, psychologia
Magdalena

Wybór źródłowych tekstów najwybitniejszych autorów z różnych obszarów psychologii społecznej. Stanowi uzupełnienie podręcznika Elliota Aronsona Człowiek - istota społeczna i odpowiada tematycznie poszczególnym jego rozdziałom. Ten zbiór tekstów pod redakcją Aronsona nie tylko rozszerza i pogłębia wiedzę z zakresu psychologii społecznej, ale stanowi też nieformalny podręcznik z zakresu metodologii badań społecznych. Jego podstawową zaletą jest pokazywanie i uczenie najlepszych standardów metodologicznych poprzez przykłady.

źródło opisu: http://www.techniczna.com.pl/skroty/83-01-13556-5.htm

źródło okładki: http://www.techniczna.com.pl/skroty/83-01-13556-5.htm

virginia75 | 2013-12-03

Książka którą zamiast czytać pochłaniałam otwierając raz po raz ze zdziwienia oczy nad faktami które wydaja się być oczywiste ale człowiek sobie ich nie uświadamia i zwyczajnie nie zauważa. Dobra dla początkujących i zaczynających przygodę z psychologią - da solidne podstawy pod dalsze studiowanie natury człowieka.

alutka | 2012-12-17
Przeczytana: 2008 rok

PRZYDATNE NIE TYLKO NA STUDIACH

michal_frikucak | 2015-07-07
Przeczytana: kwiecień 2015

Czy badania przeprowadzane w warunkach "laboratoryjnych" na ludziach mogą odwzorowywać uch rzeczywiste zachowania? Polecam sprawdzić i przekonać się samemu po lekturze tej pozycji.

Strategos | 2012-09-22
Przeczytana: 2011 rok

Solidna książka z psychologii społecznej. Pomogła mi zrozumieć wiele procesów myślowych.

Sebastian | 2013-01-31

Warto.Polecam.