Spitsbergen, reportaż
hunter

Przez rok z górą biegło na falach eteru wezwanie: - Halo, Spitsbergen! Dobry wieczór, kochani! Czekało na nie dziesięciu ludzi, którzy zimowali na dalekim Spitsbergenie prowadząc badania naukowe. Surowa północna przyroda przynosiła im przeżycia od wzniosłych – jak kontemplacja zorzy polarnej – do bohaterskich – jak walka z niedźwiedziem – i wesołych – jak spotkania z fokami, o czym wspominają dwaj z nich.

źródło opisu: Iskry, 1960

źródło okładki: http://www.vivarium.com.pl/

Qter | 2015-01-13
Przeczytana: 12 stycznia 2015

Książka opowiada o losach polskiej wyprawy naukowej nad zatokę Honsund w Sptsbergenie. Często pojawiają opisy aktycznej przyrody tj. pardwy, alki, mewy "larusy", mewy trójpalczaste, nieðźwiedzie polarne i foki.

Johel | 2016-08-01
Meggi59 | 2015-04-15