Przygoda w Arktyce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Arctic Adventure: My Life in the Frozen North
Arktyka, Grenlandia, Inuici
hunter

Książka autorstwa duńskiego podróżnika, pisarz i antropologa, Petera Freuchena przedstawiająca jego autentyczny związek z Inuitką Mequpaluk, zwaną Navaraną oraz ukazująca piękno Grenlandii.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

tomsn | 2011-03-10

Niezwykle barwny opis obyczajów, sposobu życia i mentalności Ludzi Północy. Jest barwnie mimo, że na ogół biało. Z całości uderza ignorancja i arogancja Ludzi Zachodu. Freuchen przekonuje, że "inny" nie oznacza "gorszy"

bijelodugme | 2016-04-01
Na półkach: 2016, Przeczytane

Prawdziwa perełka - wspomnienia z "końca świata", nie tylko rzetelnie, ale i z niewymuszonym humorem. Przedstawienie Eskimosów, ich zwyczajów i jednoczesna pochwała życia zgodnego z brutalną przyrodą - na najwyższym poziomie. Jako smaczek zderzenie kultur: białej i tej z odległego, białego lądu.

Grzegorz | 2015-12-19
Szymon | 2016-10-21
Maria619 | 2016-04-23
justyna | 2016-04-23
    Miłość Safini
    Arkady Fiedler, Melchior Wańkowicz, Olgierd Budrewicz, Karen Blixen, Bogdan...