Star Wars: Invasion: Refugees

Cykl: Star Wars Legendy (tom 19)
Wydawnictwo: Dark Horse
angielski
Kasa

źródło okładki: www.gwiezdne-wojny.pl

Przemek | 2018-07-19
Przeczytana: 18 lipca 2018

Historia z dalekiej przyszłości uniwersum Star Wars. Dzieci Hana i Lei, które urodziły się w czasach Trylogii Thrawna są już prawie dorosłe, a wokół nadchodzi inwazja tajemniczej rasy wojowników Yuuzhan Vongów. Ta rasa potrzebuje walki do życia, potrzebuje bólu.
Wydarzenia w komiksie są, o ile mi wiadomo, tylko wycinkiem większej całości wątku z Yuuzhan Vongami. Wspomniana jest np. tylko śmierć Chewbaccy w walkach z tymi przeciwnikami. Natomiast w komiksie mamy omówioną inwazję na Artorias, gdzie rodzina królewska próbuje pomimo zniewolenia dokonać jakiegoś zrywu powstańczego. Z drugiej strony o wolność próbuje walczyć Finn - młody adept Jedi z Artorias. Finnowi udaje się zasiać ziarno zwątpienia w szeregach wroga. Ale wśród Artorian jest szpieg.
Potężny w omawianych czasach Luke oraz szkoleni przez niego Jedi z Akademii Jedi stanowią znaczne wsparcie w walce z Yuuzhan Vongami, ale nawet Jedi nie są bezpieczni, bo przeciwnicy są niewidoczni dla mocy. Wydarzenia, które w komiksie...

Hari_Seldon | 2018-09-16
Na półkach: 2018 - komiksy, Przeczytane
Przeczytana: 29 lipca 2018

„Nowa era jedi” była bardzo istotnym wydarzeniem w poprzedniej wersji rozszerzonego uniwersum „Gwiezdnych wojen”. Pojawiali się nowi oryginalni przeciwnicy, zawarto trudne sojusze, zginęło parę pierwszoplanowych postaci, a także część planet została zniszczonych. Jednakże historia ta zawarta została głównie w książkach. Nie było żadnych gier czy animacji do tego nawiązujących. Wydano jednak serię komiksów „Inwazja”, której pierwszy tom opublikowano również po polsku.

Akcja skupia się na zupełnie nowych postaciach. Czytelnik śledzi tu losy rodziny Galfridian zamieszkujących planetę Artorias, która właśnie zostaje zaatakowana przez Yuuzhan Vongów.

Historia tu przedstawiona to opowieść wojenna pełną gębą. Mogą się tu nasuwać skojarzenia z serią komiksową „Mroczne czasy” czy filmem „Łotr Jeden”. Na początku pokazana jest krótko idylla, by potem pokazać całą przemoc wojny. Giną tu niewinni, a główni bohaterowie zostają rozdzieleni. Przy czym ze względu na zdolności kamuflażu...

Bartłomiej Zuławnik | 2018-08-09
Przeczytana: 26 sierpnia 2018