Warsztat pisarski Cycerona

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kultura Antyczna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Naukowe
5 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
popularnonaukowa
Ensis

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Według mnie książka ma nieco nieadekwatny do treści tytuł. Autor w kolejnych rozdziałach zajmuje się środowiskiem i bazą materialną Cycerona, topografią jego twórczości, jego lekturami, pracownią pisarską oraz gronem "konsultantów i recenzentów". Całość oparta jest bardzo mocno na źródłach, głównie listach Arpinaty. Interesujące dla mnie były zwłaszcza passusy na temat książki, jej produkcji i odbioru w epoce schyłku Republiki Rzymskiej. Opracowanie bardzo szczegółowe, coś dla miłośników słynnego mówcy i jego niezwykle obfitej twórczości.

Tomasz Babnis

Ensis | 2011-03-05