Kobiety Starego Testamentu

Women of the Old Testament
97883-7516-287-5
religia
boska_bestia

Autorka przedstawia portrety 12 biblijnych bohaterek, znanych nam z imienia – tak, że książkę czyta się jak najlepszą powieść. Czytelnik z pewnością zwróci uwagę na świetny warsztat egzegetyczny i niebanalne współczesne podejście interpretacyjne, bardzo interesujące dla dzisiejszych kobiet. Kobiety Starego Testamentu to naprawdę wspaniała książka. Fascynujący styl T.J. Wray sprawia, że...

Kobiety Starego Testamentu to naprawdę wspaniała książka. Fascynujący styl T.J. Wray sprawia, że kobiety, o których pisze, ożywają. Książka oparta jest na solidnej biblijnej erudycji i pozostaje wierna tekstom źródłowym. Wszystko to T.J. Wray wzbogaca o wymowną współczesną refleksję skierowaną do tych, którzy chcą nauczyć się czegoś o życiu na podstawie historii dwunastu fascynujących kobiet. Raymond F. Collins, The Catholic University of America, Brown University
T. J. Wray pokazuje nam, w jaki sposób kobiety z Biblii potrafiły podważyć zasady patriarchalnej kultury, zyskując milczące uznanie biblijnych autorów. Bez wybielania brutalnych elementów przedstawianych opowieści autorka przywołuje swoje postaci do życia jako ważne bohaterki wiary i historii Izraela. Lisa Sowle Cahill, Boston College
Dobre kobiety są tu równie skomplikowane i interesujące jak te złe. T.J. Wray demonstruje, że owe historie nie pozwalają na proste moralizowanie. Zmagania biblijnych bohaterek o to, by przetrwać i rozwinąć się w często wrogim im świecie, dostarczają naprawdę ponadczasowej lekcji współczesnym kobietom, które starają się nadać sens swojemu życiu. Carol A. Newsom, Emory University

źródło opisu: http://femka.net/kobiety-starego-testamentu/

źródło okładki: http://kultura.wiara.pl/files/11/01/11/727065_Kobi...»

Gra_ce | 2014-01-03

przystępna swobodnie pisana, z pewnym zacięciem psychologizującym ale teraz to raczej norma.

Krzysztof Kaźmierczyk | 2012-06-12
Przeczytana: 25 marca 2012

Ciekawa książka. Pozwala lepiej zrozumieć realia kulturowe Biblii.

Żuberek | 2015-05-01
Klajka | 2013-08-06