Zabawy edukacyjne czterolatka

Seria: Akademia Malucha
Wydawnictwo: Wilga
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Książka: poprawia umiejętności manualne dziecka uczy kolorów i kształtów ćwiczy wyobraźnię i koncentrację rozwija słownictwo i umiejętność opowiadania uczy orientacji przestrzennej Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,

AnnaSikorska | 2017-03-06

Deszcz za oknem oraz zima sprzyjają pracy w domu, czyli zabawie i ćwiczeniu umiejętności bardzo przydatnych w szkole. Warto ten czas wykorzystać na wspólną pracę. Kolorowanie, rysowanie, rozwiązywanie prostych rebusów wydaje nam się zabawą bardzo lekką, niepozorną i nie angażującą, ale mającą zapewnić miło spędzony czas. Nic bardziej mylnego. Kolorowanie i rysowanie jest jednym z poważniejszych zajęć dzieci. Poza nauką prawidłowego trzymania kredki nasze pociechy ćwiczą koncentrację, motorykę małą, rozwijają zmysł artystyczny, koordynację, spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz rozwijają mózg (w tym bardzo ważny ośrodek Broki odpowiedzialny za mowę). Zabawa z kredkami jest jednym z ważniejszych elementów edukacji przedszkolnej. Warto wówczas sięgnąć po kolorowanki dostosowane do wieku rozwojowego (czasami inny niż wiek biologiczny dziecka.
Pierwsze przygody z kredkami można rozpocząć bardzo wcześnie. Na rynku jest spory wybór nietoksycznych kredek dla rocznych dzieci czy kredek...

Eveleen | 2011-07-05
Bookworm | 2015-02-12