Badania społeczne w praktyce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Practice of social research
83-01-14068-2
Peloponez

Podręcznik dla studentów socjologii i nauk społecznych - pokazuje, jak przygotować i prowadzić badania społeczne, wprowadza w teorię i paradygmaty badań społecznych, przedstawia problemy etyczne i społeczny kontekst badań.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl

Książka w prosty i bardzo przejrzysty sposób przedstawia różne elementy badań społecznych. Autor popiera je wieloma przykładami, przez co całość jest naprawdę zrozumiała. Niektóre kwestie warto poszerzyć, korzystając z innych książek, ponieważ są tutaj tylko zarysowane, poza tym osoby, które chcą przeprowadzić badanie konkretną techniką, będą musiały zajrzeć gdzieś indziej. Jednak według mnie jako podręcznik książka Babbie'go jest naprawdę bardzo dobra - niepotrzebnie niczego nie komplikuje i zawsze można znaleźć w niej wszystkie potrzebne podstawy.

fiurka85 | 2016-04-28
Na półkach: Praca i nauka, Przeczytane