Hotel dla nowożeńców

Tłumaczenie: Aleksander Gomola
Wydawnictwo: W drodze
For Better or for Worse
Ewa

Ona organizuje śluby i wesela. On reprezentuje strony w sprawach rozwodowych. Ona jest na początku wspólnej drogi ukochanych. On na końcu. Jak tych dwoje może znaleźć wspólny język? Wendy Hartline postanawia ostatecznie prowadzić życie singla. Od kilku lat, po śmierci męża, sama zarządza rodzinnym biznesem– organizacja ślubów i wesel. Wydaje się, że wreszcie osiągnęła stabilizację....

Ona organizuje śluby i wesela.
On reprezentuje strony w sprawach rozwodowych.
Ona jest na początku wspólnej drogi ukochanych.
On na końcu.
Jak tych dwoje może znaleźć wspólny język?

Wendy Hartline postanawia ostatecznie prowadzić życie singla. Od kilku lat, po śmierci męża, sama zarządza rodzinnym biznesem– organizacja ślubów i wesel. Wydaje się, że wreszcie osiągnęła stabilizację. Tymczasem niebywale irytujący i zabójczo przystojny Gianni Amorini – prawnik specjalizujący się w sprawach rozwodowych - kupuje hotel w pobliżu kaplicy ślubów Wendy. Wszystko nagle staje na głowie. Wendy odkrywa, że być może zdarza się w życiu coś takiego jak „druga szansa” – i o tym jest ta pełna wesołych i bolesnych chwil opowieść o miłości dojrzałej kobiety.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: http://p.alejka.pl/i2/p_new/43/48/hotel-dla-nowozencow-7_0_b.jpg

dzosefinn | 2015-06-14
Przeczytana: 05 czerwca 2015

Czy kobieta w średnim wieku, mająca już połowę życia za sobą może czuć się zagubioną? Owszem, jeśli dzieci wyfrunęły już z rodzinnego gniazda, a przedwcześnie zmarły mąż pozostawił po sobie w spadku nie tylko swój ukochany biznes, ale także ból i pustkę w sercu. Poznajcie zatem Wendy.

Bohaterkę poznajemy w momencie, kiedy w końcu odzyskała swoją wewnętrzną równowagę po śmierci męża. Rano wstaje do pracy, cały dzień zajmuje się organizacją ślubów, a wieczorem wraca do pustego domu, w którym może odpocząć od wrażeń z dnia codziennego. Otwiera szafę znajdującą się w sypialni, a tam w dalszym ciągu na wieszaku, obok jej garsonek wisi ulubiona koszula męża, która już dawno przestała nim pachnieć. Wendy, mimo pogodzenia się z boskim wyrokiem, dalszego życia oraz nawiązania dosyć skomplikowanej relacji z Loganem nie czuje się jednak szczęśliwą kobietą. Nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, dopóki obok jej kaplicy zwyczajny hotel nie przemienia się w tytułowy Hotel dla nowożeńców. A...

Karolina | 2015-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2015

"Modlę się za Wami" - chyba tylko to chodziło po głowie autorce, kiedy postanowiła popełnić tę powieść. I to powinno być umieszczone na okładce tej książki.
Opis sugeruje, że będziemy mieć do czynienia z lekką miłosną historią, powieścią spokojną, a jednak dość romantyczną. Pełną ciepła. Dostajemy tony kremu do rąk, nagminnie wcieranego przez bohaterkę, godziny modlitw i pogadanek o Bogu oraz bezpłciową postać główną.
W tej książce jest mnóstwo bezsensownej dyskusji o niczym, ciągłego kremowania dłoni (serio, za dużo!), ciągłego zmywania szklanek, wypadów do restauracji, ale żadnych konkretów, żadnego głównego wątku. Kilka historii, ale żadna nie jest konkretna. Wszystko powierzchowne.
Nie jest to też powieść głęboko religijna czy filozoficzna - dlatego ten ciągły wątek religijności i modlitw jest dość irytujący.
Ta książka jest po prostu źle napisana.

Hanayome | 2013-06-23
Przeczytana: 20 czerwca 2013

To jedna z tych książek, których przeczytanie było kompletną stratą czasu, aczkolwiek będąc w gorączce na nic ambitniejszego nie miałam siły. Mówiąc szczerze kupiłam tę książkę w razie, gdyby naszła mnie ochota na tanie romansidło. Romansidło było tanie, bo kupione w sklepie z tanimi książkami, ale zupełnie nieromansidłowe. Cóż - nie zauważyłam, że wydawnictwo było raczej katolickie. Książka w znacznej mierze wydała mi się tanią pogadanką na temat tego, że seks pozamałżeński jest zły, rozwód jest zły zawsze i wszędzie, a najlepiej jest być nieasertywną biedną istotką, dla której zawsze znajdzie się jakiś książę z bajki.
Nie, przepraszam, nie kupuję pogadanek o Bogu, gdy mam ochotę na romansidło. Ten profil książki powinien zostać zaznaczony wielkimi literami, tymczasem opis wskazywał na coś zupełnie innego.
Nie powiem, żeby historia mnie zupełnie nie wciągnęła. Ostatecznie jakoś przebrnęłam przez książkę. Nie poleciłabym jej jednak nikomu kto zwykle czyta nieco ambitniejszą literaturę.

Sandra Dec | 2014-01-15
Przeczytana: 17 sierpnia 2013

Jak dla mnie typowa, a może i nietypowa literatura na letni, leniwy wieczór. Wątek miłosny w tle, jakieś tam perypetie, sploty niespodziewanych zdarzeń - sami widzicie co ja tu piszę. Przeczytać, gdy się nudzi i nie ma się siły myśleć, zapomnieć szybko, a gdy się komuś pożyczy, cieszyć się z miejsca na półce na inną książkę, nie przypominając osobie, która pożyczyła o zwrocie książki. :P

agnieszka | 2015-05-06
Przeczytana: 06 maja 2015

Ta książka ani mnie nie zachwyciła, ani do końca nie zniechęciła do czytania. Taka sobie opowiastka, którą można by zamknąć w połowie stronic, historia właścicielki prowadzącej kaplicę ślubów u boku której powstał hotel specjalizujący się w prowadzeniu apartamentów dla nowożeńców.Banalny pomysł na romans i niezbyt zachwycające tempo akcji.

żabka | 2014-03-12
Przeczytana: 02 marca 2014

Jest to bardzo przyjemna opowieść o stracie kogoś bliskiego i pokochanie kogoś nowego... Historia jak każda o życiu nie jest taka prosta jakby nam się wydawało.

Joanna | 2016-08-07
madziaa684 | 2015-02-27