Burza nad Alpami

Seria: Naokoło Świata
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
alpinizm
hunter

Od czasu kiedy sabaudzki góral Balmat zdobył w 1786 roku Mont Blanc, w kronikach wysokogórskich wspinaczek alpejskich niejednokrotnie zapisali się chlubnie również Polacy, poczynając od Antoniego Malczewskiego, który przed stu czterdziestu laty stanął a szczycie Mont Blanc. Ostatnio głośnym echem odbiła się w Polsce tragiczna śmierć dwóch uczestników czterdziestoosobowej polskiej wyprawy w...

Ostatnio głośnym echem odbiła się w Polsce tragiczna śmierć dwóch uczestników czterdziestoosobowej polskiej wyprawy w Alpy.
Stały się one grobem Stanisława Grońskiego i Wawrzyńca Żuławskiego. Ich towarzysze mówią dzisiaj na kartach tej książki o klęskach i zwycięstwach wyprawy, o śmierci i poświęceniu, o "Burzy nad Alpami", którą przeżyli zdobywając kilka najtrudniejszych ścian i grani alpejskich.

źródło opisu: Iskry, 1958

źródło okładki: http://www.vivarium.com.pl/