Rodzinne piętno

Tłumaczenie: Magdalena Stankiewicz
Cykl: Saga o Ludziach ze Złotej Góry (tom 1)
Wydawnictwo: Elipsa
Slektsmerket
978-83-7640-030-3
miłość, małżeństwo

Bohaterką powieści jest Johanna - młoda córka lensmana, która urodziła się i wychowała w norweskiej wsi położonej w okręgu Hedmark. Jej rodzina od pokoleń prowadzi gospodarstwo w Złotej Górze, i któregoś dnia na Johannę przyjdzie kolej zarządzania pokaźnym spadkiem. Dziedziczka już dawno uznała, że najodpowiedniejszym kandydatem na jej męża i zarazem gospodarza jej włości byłby przyjaciel z dzieciństwa, Gønner, najlepszy rolnik we wsi. A jeśli córka lensmana czegoś chce, to walczy o to, angażując się całym sercem i duszą! Johanną miotają silne namiętności, lecz jednocześnie ograniczają ją obowiązujące normy. Zdaje sobie sprawę, że jeżeli ma nieść ślubny wianek z podniesioną głową, nie może zwlekać z wyjściem za mąż. Ale czy Gønner jest naprawdę właściwym mężczyzną dla dumnej i niezależnej córki lensmana? Któregoś dnia do wsi przybywa siostrzeniec macochy Johanny, Christian, chłopak niezwykłej urody i do tego obyty w świecie. Jego przyjazd wprowadza w życie dziewczyny sporo zamieszania

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://merlin.pl/Ludzie-ze-Zlotej-Gory-tom-1-Rodzi...»

Kaktus_xD | 2011-04-18
Przeczytana: 2011 rok

Autorka wspaniale przedstawiła mentalność i tradycje ludzi żyjących w XIX w, ludzi prostych a jednak mądrych w podejmowaniu trudnych życiowych decyzji.

Seria, posiada zaskakujące zwroty akcji, ciekawe przemyślenia i niepowtarzalny nastrój. Jest także bogata w wydarzenia prosto z "gorącego romansidła" ;).

Kolejne tomy wprowadzają nas w życie rodu Guldberg'ów i innych pomniejszych rodzin. Seria naprawdę dobrze napisana.

Marzenas | 2016-03-25
Przeczytana: 06 kwietnia 2016