Gwiezdne Wojny Epizod VI Powrót Jedi - Album

83-7245-235-0
Gwiezdne wojny, Star Wars, album
albumy
Kasa

Jak powstawał film POWRÓT JEDI - trzecia część najbardziej widowiskowej opowieści kosmicznej Kompletny scenariusz Lawrence'a Kasdana i George'a Lucasa! Wspaniałe, niepublikowane nigdzie indziej fotografie ujęć! Unikatowe rysunki konstrukcyjne! Tworzone specjalnie dla filmów o GWIEZDNYCH WOJNACH projekty kostiumów! Opis zdumiewających rozwiązań technicznych zastosowanych podczas...

Kompletny scenariusz Lawrence'a Kasdana i George'a Lucasa!
Wspaniałe, niepublikowane nigdzie indziej fotografie ujęć!
Unikatowe rysunki konstrukcyjne!
Tworzone specjalnie dla filmów o GWIEZDNYCH WOJNACH projekty kostiumów!
Opis zdumiewających rozwiązań technicznych zastosowanych podczas produkcji!
Setki szkiców i obrazów roboczych!
Artyści i projektanci, których umiejętności, wyobraźnia i pomysłowość wyczarowały przygody podziwiane na ekranach całego świata!
*Konstrukcyjny model Drugiej Gwiazdy Śmierci
*Przeobrażenia, jakim ulegał wewnętrzny i zewnętrzny projekt pałacu Jabby
*Szkice wahadłowca Imperatora
*Żaglowa barka Jabby, od pierwszych rysunków do sekwencji ujęć
*Obraz księżyca Endor, projekty postaci Ewoków i ich wioski
*Rysunki techniczne okrętów i pojazdów Nowej Republiki i Imperium, od myśliwca po krążownik admirała Ackbara
Książka, której nie może zabraknąć w bibliotece żadnego miłośnika fascynującego wszechświata GWIEZDNYCH WOJEN!

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.gwiezdne-wojny.pl

GrzegorzIgnacy | 2019-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2019

"Gwiezdne Wojny Epizod VI Powrót Jedi - Album" udało mi się nabyć po latach za jakieś 10 złotych, spodziewałem się, że będzie to publikacja pokroju tej poświęconej "Imperium kontratakuje", zdradzająca arkana produkcji filmowej, czyli coś dla starszego odbiorcy - tak jednak nie jest.

A jak jest? Album zawiera masę prac koncepcyjnych, zdjęć z planu, projektów kostiumów, statków kosmicznych czy różnych wariantów obcych. Znajdziemy koncepty najważniejszych postaci, ale i tych przemykających jedynie w tle, widocznych w kadrze zaledwie przez kilka sekund. Mamy również storyboardy poszczególnych filmowych ujęć, zdjęcia makiet pojazdów. Próżno jednak szukać w tym akurat albumie wspomnień twórców zmagających się z materią, z kłopotami produkcyjnymi, szukających najlepszego rozwiązania problemu powstałego na etapie zarówno pracy koncepcyjnej jak i "wdrożeniowej". Co zatem zapycha przestrzeń pomiędzy kolejnymi obrazami Ralpha McQuarriego czy...